Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 13:21 Bu haber 170 kez okundu
 
Maske üretim kapasitesi artmış
...
GÜNDEM Haberi


Korona virüs ile mücadele kapsamında tüm birimleriyle tam bir seferberlik içinde çalışan Düzce Belediyesi, maske üretim kapasiteni artırmak için gerekli makine ve teçhizatı oluşturdu.

  

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatlı ile Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları koordinatörlüğünde kurulan maske üretim atölyesi, alınan maske kesim makinesi ile birlikte üretim kapasitesini günlük 30 bine çıkardı.

Şimdiye kadar 100 Binden fazla maske üreten Düzce Belediyesi, ürettikleri maskeleri 56 Mahalle muhtarlıklarına, kurum ve kuruluşlara dağıtımını gerçekleştirdi. Yeni alınan makine ile birlikte 1 Milyon maske üretimi hedeflediklerini belirten Başkan Faruk Özlü, “Bize gelen çok sayıda talep üzerine maske üretmeyi planladık, ilk aşamada hedefimiz günde 10 Bin adet maske üretmekti, bu hedefimize ulaştık ve günde 13 Bin maske üretmeyi başardık. Şimdi toplamda 1 Milyon maske üretmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz Düzceli kardeşlerimiz için 1 milyon maske üretmek, bunun için gerekli kumaş bağlantısını yaptık. Gerekli makine ve ekipmanları sağladık. 1 Milyon maske Düzceli kardeşlerimize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Maske, üretim, kapasitesi, artmış,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı