Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 09:46 Bu haber 181 kez okundu
 
Merttürk’den dikkat çeken açıklama
Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttük dikkat çeken bir açıklama yaptı. Merttürk Suriye’nin güneyinde herhangi bir savaş olmamasına rağmen 5 Milyon Suriyeli’nin Türkiye’de yaşadığını dile getirdi.
Siyaset Haberi


Suriye de ki savaş nedeni ile milyonlarca insan Türkiye’ye yerleşti. Bu konu ile ilgili olarak dikkat çeken bir açıklama Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk’den geldi. Merttürk yaptığı açıklamada: ‘ Suriye’nin kuzeyinde savaş oluyor, ama güneyinde herhangi bir şey yok. 5 milyon Suriyeli Türkiye’ye geldi. Bu düşündürücü bir durumdur’ dedi. Başkan Merttürk şöyle devam etti: ‘ Genel siyasette çok büyük boşlukların olduğu ülkede yaşıyor olmamız tabiî ki bizleri biraz üzüyor. Dış politikada ekonomi de ahlak ve maneviyat noktasında büyük sıkıntıların yaşandığı bir dönemi hep birlikte yaşıyoruz. Bu sorunların çözümü için bizde siyasiler olarak emir makamına gelerek bu sorunların çözümü için üzerimize düşen görevi layıkı ile yerine getireceğimizin sözünü halkımıza güçlü bir şekilde veriyoruz. Dış politikada sorunlarımızın ve ekonomi deki sorunlarımızın büyük olduğu bir dönemi hep birlikte yaşadığımızı ifade ettik. Dış politikada Suriye’de Şam’da emevi camisinde namaz kılmayı vaad eden kişilerin şu anda 5 milyon Suriyelinin ülkemizde namaz kıldığını görmemiz gerçekten bizleri üzüyor. Suriye’nin kuzeyinde savaş var. Güneyinde hiç savaşın olmamasına rağmen Bu Suriyelilerin Türkiye’ye aktarılması ve göç ettirilmesi bu gerçekten düşündürücü bir durumdur. Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir savaş veya bir terör olayından dolayı sorun olduğu zaman bizim Düzce’de bir sorun olmadığı gibi Suriye’nin güneyinde de herhangi bir sorun olmadığını dile getirmek istiyorum. ’ şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Merttürk’den, dikkat, çeken, açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.


HZ.OSMAN (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı