Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 11:58 Bu haber 299 kez okundu
 
MHP ve İYİ Parti’den öneri ve soru önergesi yağmuru
...
Haberi


Şehir merkezinde dikilen süs bitkilerinin yüksek bütçeler oluşturduğunu belirten MHP Belediye Meclisi grubu süsü bitkilerinin Düzce Belediyesi’nin yetiştirmesi ve ticaretini yapması önerisi sunarak; “Belediyeye yüksek bir maliyetlere maal olan süs bitkilerinin, Düzce’de yetiştirilmesi hem belediye ihtiyacının karşılanması, hem de bölgede önemli bir ticari güç sağlanması için iyi olacaktır. Gerekirse MHP olarak belediyeye bu konuda destek vermeye hazırız” önerisine Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu cevap verdi. Celal Kasapoğlu; “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana bu konuda araştırmalar yapıyoruz. Öneriye çok yakın bir proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda MHP Grubuna teşekkür ederim. Gerekirse kendilerinden de yardım talep edebiliriz” dedi.

 

Referandum talebi red edildi

İyi Parti Grubunun Rabia heykelinin kaldırılmaması ile ilgili olarak referandum yapılsın talebi de MHP Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti meclis üyeleri tarafından red edildi. Öneri üzerine söz alan İYİ Parti Grup Başkanı Ender Çakar; “Rabia heykeli görüntüyü engelliyor, yaya ulaşımında da aksamalara neden oluyor. Bu nedenle yıkılmalıdır. Referandum talebimiz kabul edilmez ise her oturumda bunu dile getirmeye devam edeceğiz” dedi. Çakar’ın ardından söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Murat Aydın, “Belediye Meclisi geçmişe takıldı geleceği konuşamıyor. İsmail Bayram ve Mehmet Keleş dönemlerinde takıldık kaldık. Azıcık da geleceğe bakalım. Biz geçmişin hesabını tutmaya gelmedik. Rabia bu ülkenin lideri tarafından, Dünya’ya yapılmıştır harekettir. Kimsenin rahatsızlık duymaması gerekir. Herhangi bir partinin işareti de farklı bir yere yapılabilir. Biz artık geleceğe bakalım. Bütün öneriler geçmişe dönük. İnönü Parkı yıkıldı. Yok o yanlıştı, bu yanlıştı. Yıkıldı bitti işte. Biz belediye meclis üyeleri olarak geleceğe dönük çalışmalar yapalım” dedi. Murat Aydın’ın ardından söz alan MHP, İYİ Parti ve CHP gruplarının üyeleri de Rabia işaretinin AK Parti'nin siyasi bir simgesi olduğunu dile getirerek, Türkiye’de 81 il içinde sadece Düzce'de olduğunu vurguladılar. Mehmet Keleş'in kendini kurtarmak için böyle bir heykel yaptırdığını savunan meclis üyeleri, 470 milyon liralık borca dikkat çektiler. Öneri üzerine yapılan konuşmaların ardından oylamaya sunulan önergenin gündeme alınması AK Parti ve MHP üyelerinin verdiği oylarla reddedildi.

 

Konuralp’te kat sayısı düşürülecek

Konuralp’te yapılan binalardaki kat sayılarının fazla olması üzerine harekete geçen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir çalışma yaparak Konuralp bölgesindeki yapılan binalarda kat sayılarının düşürülmesi için çalışma başlatmıştı. Yapılan çalışma tamamlanarak Belediye Meclisi gündemine getirildi. Öneri okunmasının ardından İmar Komisyonuna havale edildi.

 

Keleş’in fesh ettiği müdürlüğe danışman Tuncer atandı

Öneri ve soru önergelerinin okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Haziran ayı ilk gündem maddesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Belediye Eski Başkanı Mehmet Keleş tarafından fesh edilen Teftiş Kurulu Müdürlüğü atamaları oldu. Belediye başkanlığı özel Kalem Müdürlüğü’ne Cihan Ünal asaleten atanırken, eski başkan Mehmet Keleş tarafından fesh edilen Teftiş Kurulu Müdürlüğü’ne ise Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanı, özel kafe ortağı ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin Cerrahı olan Cengiz Tuncer vekaleten atandığı belirtildi.   

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: MHP, ve, İYİ, Parti’den, öneri, ve, soru, önergesi, yağmuru,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!


HZ.ÖMER (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı