Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 12:58 Bu haber 400 kez okundu
 
Miniklerden farklı etkinlik
...
Kültür&Sanat Haberi


Hayalim Anaokulu minikleri bu yıl çok farklı bir yerli malı haftası kutladılar. Minikler hazırladıkları ürünlere barkod koyarak yerli malı kullanımının önemine dikkat çektiler.

 

 

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında Düzce Hayalim Anaokulu'nda eğlenceli bir etkinlik düzenlendi. Öğrenciler velilerinin desteği ile hazırladığı birbirinden güzel ürünleri yöresel kıyafetlerle sergilediler. Ancak bu kez sadece yiyeceklerle sınırlı kalınmadı, öğrencilerin hazırladıkları ürünlere barkodlar konularak yerli malı kullanımının önemine dikkat çekildi.

Etkinlik  kapsamında bilinçli tüketici olmanın önemi de vurgulanırken, öğrencilere ambalajlı gıdalardaki ülkemize ait barkod kodu öğretildi ve aileleriyle alışveriş yaparken buna özen göstermeleri istendi.

Hayalim Anaokulu öğretmenlerinden Fatma Turhan, bu yıl Yerli Malı haftasını farklı bir şekilde kutlamak istediklerini söyleyerek, çocukların yerli malına karşı bilinçlendirilmesi amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini dile getirdi.

Etkinlik sonunda minikler, evlerinden getirdikleri sağlıklı yiyecekleri afiyetle yedi.

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: Miniklerden, farklı, etkinlik,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı