Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 12:20 Bu haber 243 kez okundu
 
Müjdeler Veren Siyasiler Sessiz Umutlar Hastaglere kaldı
Sağlıkta yaşanan sıkıntılar Düzcelileri harekete geçirdi. Sosyal medya platformlarından başlatılan kampanya ile Düzceliler sağlıkta son zamanlarda yaşanan sıkıntılarına çözüm arıyor. Sosyal medya hesaplarından Müjdeler veren siyasiler ise halen sessiz.
EĞİTİM Haberi


Düzce’de son zamanlarda yaşanan sağlık sorunlarına ve özellikle kalp krizi ölümlerine tepkilerini ortaya koymak isteyen Düzceliler sosyal medya platformlarında kampanyalar düzenleyerek seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve diğer yetkililere duyurmaya çalışıyorlar. Özellikle Tayfun Doğangün, Tamer Hoşver, Akif Çodur gibi Düzcelilerin sevdiği isimlerin kalp krizinden hayatlarını kaybetmelerinin ardından Twitter, Facebook ve İnstagram’da açılan hastag ile “Düzcekalptengidiyor” kampanyası başlattılar. Yoğun katılımın olduğu kampanyada Düzceliler stent ve kardiyalog sıkıntısını dile getiriyorlar. Kampanyaya Düzceli ünlü sanatçılarda destek veriyor. Mehtap Bayri, Kerim Yağcı gibi isimlerde çektikleri videolarla ve yaptıkları çağrılarla kampanyaya sahip çıktı.

Özellikle kalp krizi geçiren hastalar ve hayatını kaybeden Düzcelilerin yaşadıkları sıkıntıları dile getirdikleri hastag, sosyal medya platformlarında üst sıralara kadar da çıktı.  

Siyasiler sessiz

Sosyal medya hesaplarından müjdeler vererek doktor sıkıntısını çözdüklerini belirten “Düzce’yi sağlıkta hatırı sayılır yerlere getirdiklerini” ifade eden siyasiler ise stent sıkıntısı ve kardiyalog sıkıntısı yaşanan Düzce’deki bu sorunlar için sessizliğini koruyorlar.   

Düzceliler yerel siyasilerden ümitlerini kestiler

Başta Düzceliler olmak üzere Türkiye geneline yayılan “#Düzcekalptengidiyor” hastaginin altına etiketlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık bakanlığı ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan vatandaşlar yardım bekliyor.        

Sorun fiyat farkı

Stent ve krizlerde tedavi amaçlı kullanılan bir çok sağlık ürününün alımlarındaki en büyük sorun ise Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği fiyatlar ile piyasadaki fiyatlar arasındaki farkın yüksek olması. Bu nedenle stent gibi hayati ürünlerin alımında ciddi sorunlar yaşanması nedeniyle sağlık kuruluşlarında problemler oluşuyor. Bu durumda kriz anında Düzce’de ki sağlık kuruluşlarına giden hastaların ya çevredeki illere sevk edilmelerine ya da kriz geçiren hastanın hastanede hayatını kaybetmesine neden oluyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Müjdeler, Veren, Siyasiler, Sessiz, Umutlar, Hastaglere, kaldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ne mutludur o kişi ki yoldaşı, haset değildir…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı