Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 15:30 Bu haber 206 kez okundu
 
Müslümanlara yapılan saldırı Düzce'de de kınandı
Yeni Zellandada ki iki camide müslümanlara yönelik yapılan silahlı saldırı, Düzce Sivil Toplum Platformuna bağlı Dernekler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından Cedidiye Camiinde protesto edilerek gıyabi cenaze namazı kılındı.
Gündem Haberi


Yeni Zelanda da iki camide müslümanlara yönelik yapılan silahlı saldırı Düzce´de gıyabi cenaze namazı kılınarak protesto edildi. Cuma namazı sonrasında Düzce Sivil Toplum Platformu başta olmak üzere, bir çok sivil toplum kuruluşu, sendikalar ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen gıyabi cenaze namazının ardından yapılan basın açıklaması sonrasında tekbirlerin getirilmesi ile birlikte protesto yapılan dua ile son buldu. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce İHH Başkanı ve Düzce Sivil Toplum Platformu adına açıklamalarda bulunan Osman Altundal: '  Yeni Zellanda da iki ayrı camiye saldıran katiller oradaki 49 müslümanı şehit ettiler. 40 müslümanda ağır yaralı. Canımız yandı içimiz burkuldu. Biz sabah saatlerinde iken orada cuma namazı Dünyanın öbür ucu. Biz daha uykudan uyanmadan müslüman kardeşlerimiz şehit edilmiş. Ama biz çok geç duyuyoruz. Bu katliamı yapan teröristler Silahlarının üzerine yazılar yazmışlar. Yetmiş sayfa bildir hazırlanmış. Adam iki yıldır hazırlığını yapmış silahlarını almış, silahların üzerine yazılarını yazmış ve hazırlamış. Ayasofya için mesaj veriyor. İstanbul´dan Kostantinapolis diye bahsediyor. İstanbul´daki bütün camileri yıkacaklarını Ayasofya´yı minarelerden kurtarıp kilise yapacaklarını söylüyor. Kostantinapolis yine hristiyan şehri olacak yoksa geliriz oraya Bütün türkleri öldürürüz diye tehdit ediyor. Bu katillerde Bu camileri basanlar Mescidi aksayı basan yahudiler Yeni zellanda da camiyi kurşunlayan hristiyanlar Hep bir ağızdan bunlardan cesaret alarak Müslümanlara saldırıyorlar.' dedi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Müslümanlara, yapılan, saldırı, Düzce'de, de, kınandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı