Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:19 Bu haber 240 kez okundu
 
O okulda düzenleme başlıyor
...
Eğitim Haberi


Döngelli köyünde bulunan eski ilkokul binası, engelli öğrencilerin eğitim gördükleri bir okul haline dönüştürülecek.

Akçakoca’da bulunan engelli öğrenciler, bu alanda hizmet veren bir eğitim kurumu olmadığı için civar ilçelere gönderilmekteydi. 

Konunun önemi üzerine il ve ilçe eğitim idaresi tarafından Döngelli köyünde yeterince verimli bir halde kullanılmayan eski ilkokul binasının engelli öğrencilere eğitim verecek bir okul haline getirilmesi kararlaştırılırken, yapılan çalışmalar sonucunda, okulun önümüzdeki eğitim dönemine yetiştirilmesi hedefleniyor.

Eski muhtar Şenol Yazgan’la bir protokol yapılmıştı

Eski okul binasının kullanımı, Döngelli köyünün bir önceki muhtarı olan ve 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Akçakoca belediye meclis üyeliğine seçilen Şenol Yazgan döneminde Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan bir protokol üzerine köy muhtarlığına bırakılmıştı.

Şenol Yazgan’ın muhtarlığı döneminde tamirat ve tadilatları yapılarak çevre temizlik ve bakımları periyodik olarak yerine getirilmekteydi.

Hijyen koşullarının da saplandığı okul binası, özellikle fındık hasat döneminde Güneydoğu Anadolu bölgesinden fındık toplamaya gelen işçi gruplarına tahsis edilmekteydi.

Yıllarca bu şekilde kullanılarak periyodik bakımları yapılan bina, önümüzdeki dönemden itibaren engellilerin eğitim göreceği bir okul hâline dönüştürülecek. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: O, okulda, düzenleme, başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı