Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 16:31 Bu haber 298 kez okundu
 
Öğrenciler Hobi Bahçelerinde Beceri Kazanıyor
...
Haberi


Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonunda bulunan programda Öğrenciler Tasarım ve Beceri Atölyeleri Bünyesinde Okul Bahçelerinde Oluşturulan Bitki Yetiştirme ve Hayvan Bakımı Alanlarında Yaşam Becerileri Kazanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonunda İlkokullardan başlayarak tüm öğretim kademelerinde okullara çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılması, yenilikçi uygulamalara imkan verilmesi hedefinden yola çıkılarak, Tasarım Beceri atölyeleri ile bağlantılı olarak okul bahçelerinin yeniden tasarlanıp yaşam alanlarına dönüştürülmesi amacıyla okullarda çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda okul bahçe alanı uygun olan okullarda, "Bitki Yetiştirme, Hayvan Bakımı Becerileri Kazandırma ve Yaşam Becerileri Kazandırma" amaçlarıyla okul bahçelerimizde mini tarım alanları, hobi bahçeleri, seralar, hayvan kümesleri ve farklı yaşam alanları oluşturuldu. Öğrenciler toprağı, doğayı ve hayvanları tanıyarak, görerek, dokunarak ve üreterek öğrenme imkanı buluyor.

Öğrenciler tarım alanlarında kendi elleriyle ektikleri ürünleri meyve ve sebzelerini hasat ediyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Öğrenciler, Hobi, Bahçelerinde, Beceri, Kazanıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı