Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 18:56 Bu haber 224 kez okundu
 
Okulların temizlik ve Güvenliği TYP'den
Toplum yararına çalışma programı kapsamında okulların temizlik ve güvenliği için hazırlanan proje ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 505 kişi işe alınacak. Noter huzurunda yapılacak kura ile gerçekleşecek yerleştirmeler için en önemli şart ise eve giren maaş asgari ücretin 1 buçuk katından az olması. Konuta giren maaş asgari ücretin 1 buçuk katından fazla ise başvuru yapanların başvuruları kabul edilmeyecek.
Gündem Haberi


Düzce İŞKUR Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile Toplum Yararına Çalışma programı çerçevesinde okulların temizlik ve güvenlik alanında istihdam edilmek üzere 505 kişi alınacak. 450 Temizlik ve 55 güvenlik görevlisinin yerleştirilmesi ise noter huzurunda yapılacak kura ile olacak. 16 Eylül Pazartesi günü başvurular başlayacak. Yerleştirmeler ise Ekim ayının başında yapılacak.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde;

  • Düzce Valiliği koordinasyonunda; Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda temizlik (450) ve güvenlik (55) alanlarında toplam 505 kişiye yönelik, Toplum Yararına Program düzenlenecektir.
  • Program 2019 yılı Ekim ayı ile 2020 yılı Haziran ayı arasında 9 ay süreyle gerçekleştirilecektir. Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup, çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık ödemeler yapılacaktır.
  • Proje başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 16/09/2019 ila 20/09/2019 tarihleri arasında; İŞKUR internet sayfasından, İl ve İlçe Belediyelerinde bulunan İŞKUR hizmet noktalarından ya da Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden gerçekleştirebileceklerdir.
  • Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3 ncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacaktır.
  • Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacaktır. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacaktır. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecektir.
  • Toplum Yararına Programı kapsamında, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalıştırılacak temizlik ve güvenlik görevlileri için asil liste seçimi noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.”
Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Okulların, temizlik, ve, Güvenliği, TYP'den,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.


HZ.EBUBEKİR (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı