Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:58 Bu haber 258 kez okundu
 
Olan Vatandaşa Oluyor
...
Haberi


Akçakoca'da yaşayan Selçuk Bilgin isimli vatandaş Bezirgan Köprüsünün 18 Temmuz'daki sel afetinde yıkılmasından sonra yapımını kimsenin üstlenmemesi sebebiyle Akçakoca TV internet sitesinden yardım ricasında bulundu. Vatandaş Düzce diyor bizim değil, Sakarya’nın. Sakarya diyor bizim değil, Düzce’nin. Köprü sahipsiz kaldı”dedi.

 

Akçakoca TV’ye açıklama yapan bölge insanı mağdur ve dertli, kendilerine mazeret üretilmesini değil, selde yıkılan köprülerinin yapılmasını istiyor.

Akçakoca  ilçesine bağlı Uğurlu köyü ile Kocaali ilçesine bağlı Bezirgan köyünün yanı sıra Büyük melen çayı çevresindeki Kozlu, Nazımbey, Melenköy, Melenağzı ve Caferiye köylerinin yanısıra,  onlarca yerleşim yerini  bir birine bağlayan köprü yapımına hala başlanmadı.

18 temmuz 2019 tarihinde meydana gelen sel felaketi esnasında yıkılan Büyük melen çayı üzerindeki köprünün yenisinin yapılmaması nedeniyle mağdur olduklarını belirten köylüler yetkililere selendi. SESİMİZİ DUYAN VAR MI?

 İçinde bulunduğumuz fındık sezonu ile birlikte tarlalarına gitmekte büyük güçlük çektiklerini söyleyen yöre halkı, hiçbir yetkilinin açıklama yapmadığını ve ne olacağını bilemediklerini belirterek seslerinin duyulmasını istiyor.

Cumayeri, Akçakoca ve Kocaali ilçelerini birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunan köprünün yenisinin yapılmaması nedeniyle, köprüye yakın bölgelerde ev ve tarlaları olan vatandaşlar, kilometrelerce yol kat ederek evleri ile bahçelerine ulaşabildiklerini söylediler.

Köprünün yeniden yapılması için dilekçe verdiklerini belirten köylüler, hangi kapıyı çaldılarsa karşılarına bürokratik bir takım engeller çıkartıldığını belirterek;  “ Düzce diyor bizim değil, Sakarya’nın. Sakarya diyor bizim değil, Düzce’nin. Köprü sahipsiz kaldı. Kim yapacaksa yapsın ama yapsın. Biz köprümüzü istiyoruz” seslenişinde bulundular.

 Yetkililerden alınan bilgiye göre ise, DSİ'nin Uğurlu ve Esmahanım bölgelreinde yıkılan köprüler için ödeneğin hazır olduğunu ve yapım ihalesinin ardından inşaatlarına başlanacağı sözü verdiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Olan, Vatandaşa, Oluyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı