Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 18:58 Bu haber 285 kez okundu
 
Özcan’dan HDP’li ye sert cevap
Bolu’da seçim döneminde Türkiye’ye ülkelerindeki karışıklığı bahane ederek göç edenlerle ilgili olarak; “Yabancı uyruklulara belediye bütçesinden yardım etmeyeceğim” açıklamasını Belediye Başkanı seçilince hayata geçirmesi, Türkiye gündemine düştü. Ancak Sosoyal Medya üzerinden Tanju Özcan’ın kararını eletiren HDP’li Sırrı Sakık’a Tanju Özcan yine sosyal medya hesabından sert cevap verdi.
Siyaset Haberi


31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde vaadleri arasında “Yabancı uyruklulara belediye bütçesinden yardım etmeyeceğim. Bolulu hemşehrim çalışıp evine ekmek götürmeye çalışırken onun karşısında banka kuyruğunda para almak için bekleyen güçlü kuvvetli yabancılar, hemşehrilerimin moralini bozuyor” açıklamasının ardından seçimlerin ardından Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, bu vaadini hayata geçirdi. Bu kararının ardından AK Partililer ve HDP’liler tepki gösterdi. HDP’li Sırrı Sakık sosyal medya hesabından Tanju Özcan’ı eleştiren yorum paylaştı. HDP’li Sırrı Sakık paylaşımında;” Meclis’te iki dönem birlikte bulunduk. Meclis’te de Irkçılığın temsiliydi. Bolu’da ona oy veren her demokrat bu suça ses çıkarmalıdır. Irkçılık suçtur!” ve “Bolu Bşk. efelenmiş. Biz birbirimizi iyi biliriz Tanju Özcan.Senin ırkçılığın şurdan belli, İmamoğlu’nun maruz kaldığı şeye ‘haksızlık’ bizim uğradığımız haksızlığa ise ‘oh olsun’ demendir. Kendini Mustafa Kemal üzerinden temize çekme. Irkçılık kötüdür!!!” ifadelerini paylaştı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan HDP’li Sırrı Sakık’a cevap gecikmedi. Tanju Özcan soysal medya hesabı üzerinden Sakık’a verdiği cevapta; “Haklısın ...iki dönem birlikte Milletvekilliği yaptık...Ben her zaman Mustafa Kemal Atatürk ün askeri idim...sende kandilin kadrolu yalakası...kaybetmen beni üzmedi..@sakiksirri” ve “Tekrarlıyorum...ben Başkan olduğum sürece,Yatağa aç giren vatandaşlarımız var iken,Bolu da Türk Halkının vergilerinden oluşan bütçemizden, SURİYELİLERE bir tek kuruş yardım yapılmayacaktır..@SavciSayan ,@sakiksirri” diyerek sert cevap verdi.   

 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Özcan’dan, HDP’li, ye, sert, cevap,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı