Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 01:30 Bu haber 688 kez okundu
 
Özlü: Vizeler bize bariyer olamaz
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili olarak, “Ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok. Çünkü Türkiye sanayi devrimi vize gerektirmez. Vizeler içimizdeki gelişme azmine bariyer kuramaz” dedi.
Teknoloji Haberi


 

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katıldığı törenle açıldı.

Açılışta konuşan Bakan Özlü, çağımızda büyüklüğün birinci kriterinin ekonomi olduğunu söyledi, güçlü bir ekonomiyle her alanda başarılı ve caydırıcı olunacağını vurguladı.

ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili konuşan Özlü, “Son zamanlarda bir vize meselesi var. Alınan bazı kararlar var. Değerli arkadaşlar ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok. Çünkü Türkiye sanayi devrimi vize gerektirmez. Vizeler içimizdeki gelişme azmine bariyer kuramaz. Tüm gelişimcilerimizi, sanayicilerimizi yüksek teknolojiye ve AR-GE’ye davet ediyorum. Mesele vizyon ve inanç meselesidir” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı