Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 12:20 Bu haber 251 kez okundu
 
Paletli ambulans imdadına yetişti
...
Yaşam&Sağlık Haberi


Akçakoca’ya bağlı Kurukavak Köyü’nde oturan 45 yaşında ki KOAH hastası Tahir Çakır’ın imdadına 112 Acil Sağlık Başhekimliğine ait paletli ambulans yetişti. 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. Elif Yılmaz, özellikle kronik hastalıkları bulunan kişilerin kış aylarında şehir merkezine yakın yerlerde ikamet etmesi tavsiyesinde bulundu.

Düzce 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği ekipleri, şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta ki Kurukavak Köyü’nde oksijene bağlı olarak hayatını devam ettiren ve fenalaşan KOAH hastası Tahir Çakır’a paletli ambulansla ulaştı.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle köye paletli ambulansla çıkan 112 Sağlık ekipleri, Çakır’ı alarak Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne nakil ettiler.

Düzce 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. Elif Yılmaz, “Kurukavak köyünde KOAH hastamız vardı. Maalesef dört çeker ambulanslarımızın çıkamadığı bir yerdeydi hastamız. Bu yüzden biz de özel donanımlı paletli ambulansımızla hastaya ulaştık. Genel durumu iyi, hastayı teslim ettik. 7-24 hizmetteyiz paletli ambulansımızla. Hem merkezde hem de özellikle Yığılca’da hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Dr. Yılmaz, özellikle kronik hastalığı olan vatandaşların imkanları varsa şehir merkezine yakın yerlerde ikamet etmesi gerektiğini söyledi.

Yollarda kar yağışı dolayısıyla sorun yaşandığını da söyleyen Yılmaz, iş makineleri açmasına rağmen kar yağışının yeniden yolların kapanmasına yol açtığını belirtti ve bir uyarıda bulundu, “ Gündüz vakti sıkıntılı hastalar varsa aşağıya gelsinler, çok fazla yukarılarda ikamet etmesinler. Özellikle kronik hastalıkları varsa, çünkü gece vakti ulaşmak daha da zor olacaktır. Bu onların faydasına olacaktır”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Paletli, ambulans, imdadına, yetişti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı