Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 18:57 Bu haber 128 kez okundu
 
Parkinson hastaları bu yılda buluştu
Düzce Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı tarafından Dünya Parkinson Hastalığı Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yıldız Değirmenci tarafından düzenlenen etkinlikte Parkinson hastaları ve yakınları bir araya geldi.
Yaşam&Sağlık Haberi


Düzce Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı tarafından Neris Kır Bahçesi’nde düzenlenen etkinliğe Vali Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ile Parkinson hastaları ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanında Doç. Dr. Yıldız Değirmenci’nin tedavilerini yürüttüğü hastalarının buluştuğu etkinlikte Parkinson hastaları yeteneklerini sergileyerek, tedavi süreçlerini ilişkin bilgiler verdiler. Do. Dr. Yıldız Değirmenci, açılış konuşmasında, katılımın beklediğinden yüksek olmasından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Doç Dr. Değirmenci; “Etkinliğimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Parkinson hastalığı ile tedavide asosyallikten çok sosyal olmakla iyileşir. Toplumdan çekinmenize, toplumdan kaçmanıza gerek yok. Parkinson Hastalığı bir son değildir. Gerekli tıbbi müdahaleler ve çalışmalarla atlatılabilecek bir hastalıktır” dedi.

Do. Dr. Değirmenci’nin konuşmasının ardından tedavi ile parkinsonu yenen hastalar, hastalıkta yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini Etkinliğe katılanlarla paylaştılar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Parkinson, hastaları, bu, yılda, buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı