Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 17:51 Bu haber 762 kez okundu
 
Piknikçiler Büyük Şok Yaşadı
...
ASAYİŞ Haberi


Kaynaşlı İlçesi’nde piknik yapmak için ormana çıkan piknikçiler yabani hayvanların ve 1 köpeği ölmüş halde bulunca büyük şok yaşadı. 1 Çakal, 2 tilki, 1 karga ve 1 köpeğin zehirlenerek öldüğünü düşünen piknikçilerin durumu bildirmesiyle zabıta, polis ekipleri ile Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri hayvanların ormana gelerek inceleme yaptı. Ekipler daha sonra ölü hayvanların olduğu ilçe çöplüğüne giderek burada ölü tilkiyi otopsi yapmak üzere alırken, veteriner hekimin yaptığı ilk incelemede hayvanların zehirlendiğini belirledi.

  Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’nde havanın güneşli olması nedeniyle Gırgın Çayırı mesire alanına giden piknikçiler burada 1 çakal, 2 tilki, 1 karga ve 1 köpeğin ölü olarak yattığını gördüler. Hayvanların zehirlendiğini düşünen piknikçiler durumu hemen Kaynaşlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine bildiler.

Zabıta ekipleri de Kaynaşlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdiler. Ekipler Hayvanların öldüğü mesire alanına gelerek incelemelerde bulundular. Ölü hayvanları bulan Hüseyin Aydın; “Tilkiler ve çakallar vardı, karga vardı. Hepsi bir anda ölmüşler. Yüzde 100 zehirlenme olayı. Bu kadar tesadüf olamaz. İhbarı kız kardeşim etti. Karakola gidip ifade verecekler” dedi.

  Daha sonra ölü hayvanları bulan piknikçilerden de bilgiler alan ekipler daha sonra hayvanların cesetlerinin bulunduğu ilçe çöplüğüne gittiler. Burada Tarım Orman İl Müdürlüğü’ne bağlı veteriner Hekim Halil Avşar, ölü tilkiyi alarak otopsi yapılmak üzere alırken, diğer ölü hayvanları da inceledi. Veteriner Hekim Avşar, yaptığı ilk incelemenin ardından ekiplere bilgi vererek; “Benim yaptığım makroskopik muayenede gördüğüm kadarıyla diş etlerinde ve dillerinin üzerinde pas lekeleri var. Gözlerinin altında kanamalar var. Bunlar fiziksel muayene olarak zehirlenme belirtileridir. Biz kesin tanı için sindirim sisteminden bazı numuneler alacağız. Midesinden bağırsak içeriği ile birlikte Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderdiğimizde inşallah kesin neticeyi alırız. Bunu dondurucu kutulara koyarak kargo açıksa kargoyla değilse resmi araçla yerine ulaşacak” dedi.

   Ekipler şehir çöplüğünde tutanak tutulmasının ardından 3-4 gün içinde gelecek sonuca göre işlem yapmak üzere ayrıldılar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Piknikçiler, Büyük, Şok, Yaşadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı