Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:44 Bu haber 447 kez okundu
 
Protokol imzalandı...
Düzce’ye yapılması planlanan Bilim Merkezi için ikinci adım atıldı. Vali Zülikif Dağlı ile TÜİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal arasında imzalanan protokolle kalıcı konutlara kurulacak olan bilim merkezi 2021 yılında tamamlanacak.
Teknoloji Haberi


“4003 Bilim Merkezi Kurulması Destek Programı” kapsamında, Düzce Valiliği ile TÜBİTAK arasında, 23 Ocak 2018 tarihinde imzalanan ön protokol ve başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, “Düzce’de Bilim Merkezi Kurulması Proje Sözleşmesi” de imzalandı.

Sözleşmeye, Ankara’da TÜBİTAK Bilim Kurulu Toplantı Salonunda, Vali  Zülkif Dağlı ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal imza attı.

Düzce Bilim Merkezi kapsamında sergi alanları ve eğitim birimlerinde yer alan deneysel ve uygulamalı etkinliklerle, farklı yaş gruplarından, farklı birikime sahip bireylerin bilimle buluşturulması, bilim ve teknolojinin toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getirilmesi ve bilim ve teknolojinin öneminin toplum gözünde arttırılması amaçlanıyor. Düzce ilinin yanı sıra çevre illere de hizmet edecek olan bilim merkezinin, Mayıs 2021’de tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Protokol, imzalandı...,
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı