Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:12 Bu haber 662 kez okundu
 
Rektör Adaylarında Öne Çıkan İsimler
Düzce Üniversitesi Rektör adayları kervanına bir isim daha katıldı. Düzceliler tarafından rektör olması için kampanyalar başlatılan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a bir isim daha rakip oldu. Bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşım, kafaları karıştırdı.
Gündem Haberi


Düzce Üniversitesi’nde rektörlük seçimleri için atmosfer iyice ısındı. Aralarında Prof. Dr. Recep Özmerdivenli’nin de bulunduğu birçok isim, Düzce Üniversitesi’nin son 4 yılda önemli, başarılar yakalamasının ardından üniversite rektörü olmak için YÖK’e başvurularını yaptı. Ancak bu isimler içinde  Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ismi Düzceliler tarafından yoğun ilgi görürken, Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın rektör olarak seçilmesi için il genelinde kampanyalar başlatıldı. Ancak, YÖK’e başvuru yapan Prof. Dr. Adem Esen'in de Recep Özmerdivenli gibi kuvvetli bir aday olduğu iddia edildi.

 

Bir sürpriz isim daha çıktı

Düzce, Düzce Üniversitesi Rektörlük seçimlerine kilitlenirken bir sosyal medya hesabından paylaşılan isim akılları karıştırdı. Konya’nın Selçuklu İlçesi AK Parti eski Belediye Başkanı olarak 2 dönem başkanlık yapan Prof. Dr. Adem Esen’in Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne başvuru yaptığını açıklandı.

 

Prof. Dr. Recep Özmerdivenli 

Daha önce Düzce Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Recep Özmerdivenli’de ” rektör olması kuvvetli adaylardan biri olarak yorumlandı.Recep Özmerdivenli’nin, özellikle MHP genel merkezi tarafından desteklendiği biliniyor. Bazı üniversitelere MHP’nin referans olduğu isimlerin atandığı dikkate alınırsa, Özmerdivenli’nin Düzce Üniversitesi’ne rektör olma ihtimalinin varlığından söz edilebilir.İddiaya göre MHP Genel Merkezinin istediğ 4 ilden birisi Düzce.

 

Prof Dr Nigar Demircan Çakar

Düzceli olan ve rektör olduktan sonra başta resmi kurumlar olmak üzere STK’larla üniversitenin barışmasını sağlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yeniden rektör olması için birçok kampanya başlatıldı. Düzce Üniversitesi’nin mevcut rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 4 yıl başarıyla görev yaptı, ikinci bir 4 yıl için aday oldu ve atanmayı bekliyor.Çakar’ın yeniden rektör olarak atanması sürpriz olmayacak. Atanmaması ya da atamasının gecikmesi büyük sürpriz olur.Düzcelilerin kampanyalarına karşın, YÖK ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği karar büyük merakla bekleniyor.

 

Prof. Dr. Adem Esen Kimdir?

2 dönem Konya’nın Selçuklu İlçesi AK Parti Belediye Başkanlığı yapan Prof. Dr. Esen, Sabahattin Zaim Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü’nü de yaptı. İSKİ Yönetim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Adem Esen aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor.Adem Esen'inde Düzce Üniversitesi Rektörlüğ için kuvvetli bir aday olduğu da kulislerde konuşulmaya başladı.Şimdi tüm Düzce 15 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı yeni rektörü atayacak mı kimi atayacak bu konuyu konuşuyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Rektör, Adaylarında, Öne, Çıkan, İsimler,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı