Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 13:08 Bu haber 278 kez okundu
 
Rektör sitemli konuştu
...
Düzce Üniversitesi Haberi


Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, yıllardır atıl durumda olan Efteni Otelin üniversiteye kazandırılması konusunda son noktaya gelmiş olmalarına rağmen çeşitli sebeplerden sonuca ulaşamadıklarını söyledi ve bölgenin sağlık turizmine katkı sunulacak bu alanın tahsisi için siyasilerden destek istedi.

 

 

Yıllardır değerlendirilemeyen ve atıl durumda bulunan Efteni Otelin üniversiteye tahsisi için geçtiğimiz yıl adım atılmıştı. Otelin atıl durumdan kurtarılarak yeniden Düzce’ye kazandırılması konusunda siyasilerin verdiği sözler hep havada kalırken, Düzce Üniversitesinin otele tal,ip olması bu yatırımın heba olmaması adına umut vermişti.

Ancak bugün düzenlenen akademik yıl açılışında konuyu gündeme getiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, geçen yıl otelin tahsisi için son noktaya gelmelerine rağmen bazı sebebplerden tahsisin gerçekleşmediğini söyledi, biraz sitemli konuşarak siyasilerden destek istedi.

Rektör Çakar, “ Geçen yıl bu kürsüden Gölyaka ilçesinde bulunan Efteni Otelin üniversitemize tahsis edilmesi sürecini başlattığımızı ifade etmiştim. Geçen zaman içinde bu tahsisi gerçekleştirmek üzere son noktaya kadar gelmiş olmamıza rağmen çeşitli sebeplerden sonuca ulaşamamış olmanın da burukluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizin geleneksel tıp faaliyetleri ve bölgemizin sağlık turizmine, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlaması için hayati öneme haiz bu alanın kamulaştırılması için hala inanç taşıyor, bu konuda tüm siyasilerimizin ve Düzceli hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz.” Dedi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Rektör, sitemli, konuştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı