Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 18:07 Bu haber 316 kez okundu
 
Sağlık-Sen'den Şiddete Kınama
Sağlık Sen Düzce Şubesi tarafından Atatürk Devlet Hastanesi’nde meydana gelen darp olayının ardından basın açıklaması yapıldı. Düzce Sağlık Sen Şube Bakanı Cihan Özal “Şifa dağıtan kurumlarda şiddetin kirli gölgesini hmek istemiyoruz” dedi.
Yaşam&Sağlık Haberi


Sağlık Sen Düzce Şubesi üyeleri,  Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşanan darp olayını kınadı.

Düzce Sağlık Sen Şube Bakanı Cihan Özal ,Sendikanın uyguladığı baskı neticesinde CMK’nın 100. maddesinde bir değişiklik yapıldığını dile getirerek,  bu sayede sağlık alanında çalışanlara şiddetin tutukluluk sebebi olabileceğini vurguladı.

Atatürk Devlet Hastanesi güvenlik görevlisi Faruk Yavuz’un hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını ve geçen hafta Ağız Diş Sağlığı merkezinde görev yapan Diş Hekimi Ezgi Yalçın’a hasta tarafından sözlü tehditte bulunulmasını kınadıklarını söyleyen Özal, “Toplum olarak amasız, fakatsız, şartsız şekilde her türlü şiddete HAYIR dememiz gerektiğini bir kez daha dile getiriyoruz” diye konuştu.

Sağlıkta şiddeti doğuran sorunların çok boyutlu bir mücadele ile ortadan kaldırmadan şiddeti önlemenin mümkün olmayacağının ifade eden Özal şöyle devam etti: “Sağlık Bakanlığımızın Beyaz Kod verilerine göre Son 5 Yılda şiddete uğrayan sağlık çalışanı sayısı 60 bin. 42 bin sağlık çalışanı sözel şiddete, 18 bin sağlık çalışanımız fiziksel şiddete maruz kalmış. Toplumun sağlık bilincini ve sağlık okuryazarlık düzeyini geliştirmenin güvenlik tedbirlerini artırmadan daha kalıcı bir çözüm getireceğini gördük. Sağlıkta şiddet olayını bitirmek için bu yapısal ve kültürel sorunlarla etkin mücadele etmemiz gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın mihmandarlığında, 80 milyon insanımızla birlikte bu kutsal mesleği icra eden sağlık çalışanlarına karşı şiddete sıfır tolerans için ortak bir mücadele başlatmak gibi önemli bir zorunluluğumuz var. Sağlık çalışanlarına çok değer veren sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda inisiyatif alacağını ve şiddet konusunda çok daha etkin çözümler bulunacağına da canı gönülden inanıyoruz. Sağlık-Sen olarak sağlıkta şiddete hiçbir şekilde müsamaha gösterilmemesi için var gücümüzle karşı koyacağımızı bir kez daha buradan ilan ediyoruz.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Sağlık-Sen'den, Şiddete, Kınama,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı