Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 17:42 Bu haber 191 kez okundu
 
SEDAŞ'tan Açıklama
SEDAŞ'tan geçtiğimiz günlerde yerel basın sitelerinde yer alan "Selzedeye SEDAŞ Şoku" isimli haberlere karşı bir yazılı açıklama yaptı.
Gündem Haberi


Açıklamada ;

Düzce TV’nin 01 Ağustos 2019 tarihli internet sayfasında yer alan, "Selzedeye SEDAŞ şoku!" başlıklı haberinizi okuduk ve gerekli incelemeleri yaptık. Konuyla ilgili olarak sizleri de bilgilendirmek isteriz. 


Öncelikle belirtmek isteriz ki meydana gelen selden sonra kamu yönetimince alınan kararlar gereği “Genel Hayatı Etkililik” durumu, SEDAŞ tarafından da mutlaka dikkate alınmaktadır.  
Yapılan incelememiz sonucunda bölgenin görevli tedarik şirketinin, Akçakoca sel felaketi sonrasında burada alacak takibi için kesme bildirimi oluşturmadığı ve SEDAŞ ile de böyle bir iş emri (enerji kesme-açma listesi) paylaşmadığı anlaşılmıştır. 
Haberinizde Akçakoca’da olduğu ifade edilen ve fotoğraflarla paylaşılan işyerinde gerekli tespitler SEDAŞ ekiplerince yapılmıştır. Haber konusu olması için kurumunuzla paylaşılan fotoğrafların yaklaşık 6 aydır kullanılmayan boş bir dükkana ait olduğu ve tesisat numarası belirlenen işyerinin sel felaketinden etkilenmeyen bir işyeri olduğu belirlenmiştir. 


Şirketimizin sel felaketi sonrasında vatandaşlarımıza bir an önce elektrik vermek için ekipleri ve bütün imkanları ile nasıl mücadele ettiği tüm kamuoyu tarafından, resmi ve özel iş paydaşlarımız ile devletimizin kamu otoritesi tarafından da bilinmektedir. 


Sel felaketinde Akçakoca’ya bağlı 24 köyde, 18 Temmuz 2019’da enerji yokken ve 4,5 kilometrelik mesafede elektrik şebekesi tamamen doğal afetin etkisi ile yıkılmış ve mevcut elektrik şebekesi  çoğu yerde zarar görmüş, bazı yerlerde yol ve köprüler selden ulaşıma imkan vermeyecek hale gelmiş olmasına rağmen, SEDAŞ ekipleri doğal afet bölgesinde geceli gündüzlü mücadele ederek, 19 Temmuz’da 24 köyden 15 köye enerji vermiş, kalan 9 köyde Jeneratör temini ve bağlantısı yaparak, geçici enerji bağlamış, hızla aksiyon alarak ve zorlu arazi koşullarında mücadele ederek, yıkılan 4,5 kilometrelik hattın yerine 4,8 kilometre mesafedeki  orta gerilim hattını bir hafta gibi kısa bir sürede yeniden tesis etmiştir. Toplam 145 beton direk kullanılmış, direklere enerji taşıyacak swallow iletkenler çekilmiş, yaklaşık 18 km iletken, 435 adet izolatör ve 145 travers kullanılmıştır. 2 adet trafo tesisi yapılmıştır. SEDAŞ ekipleri zorlu arazi koşullarında, yağmur çamur demeden, gece gündüz, canla başla görev yapmış ve sel felaketiyle bölgede yıkılan şebekeyi en kısa sürede yeniden ayağa kaldırmıştır.  


Ayrıca belirtmek isteriz ki, SEDAŞ elektrik satışı, alacak takibi yapmamakta ve enerji tüketim bedeli faturası basmamaktadır. 2013 yılından bu yana dağıtım faaliyetleri olarak sayaç okuma, genel aydınlatma, yatırım, enerji bağlama, kayıp kaçakla mücadele ve işletme bakım faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. 

Bu şekilde hizmet veren SEDAŞ’ın, sizlerin de alet edilmeye çalışılarak asılsız bilgilerle, kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırılmaya çalışılması SEDAŞ çalışanlarını derinden yaralamış ve çok üzmüştür. 

Bilginize konuyu önemle sunar, kamuoyunun bilgilendirilmesi için vereceğiniz desteğe ve katkıya teşekkür ederiz.Saygılarımızla,SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: SEDAŞ'tan, Açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Yetmiş iki millete bir göz ile bak...!


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı