Haber Detayı
28 Temmuz 2019 - Pazar 14:53 Bu haber 169 kez okundu
 
Selzedeler İçin Kermes Düzenleniyor
17-18 Temmuz tarihlerinde meydana gelen su taşkınları ve heyelan nedeni ile Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde bir çok vatandaş maddi zarara uğramış, 5 kişi hayatını kaybetmiş 2 çocuğun arama çalışmaları devam ediyor. Düzce’de Yardım Platformu ile 3 günlük kermes başlatıldı. Kermeste hedef 1 milyon TL toplamak.
Gündem Haberi


 

Afetzede vatandaşlara yönelik yardım yapılması için Düzce’de faaliyet gösteren Siyasi Kadın Kolları, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşların katılımı ile oluşturulan Yardım Platformu Düzce’de 3 günlük kermes başlattı. Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerinde gerçekleşen sel felaketleri nedeni ile başlatılan kermese bir çok kurum ve kuruluş destek veriyor. Anıtpark meydanında başlayan kermeste elde edilecek tüm gelirler 3 ilçede bulunan afetzedelere aktarılacak. Kermeste kuru bakliyat ürünlerinden giyime, soğuk içeceklerden ev yapımı yemeklere bir çok ürün bulunuyor. Kermesin dışında oluşturulan platform ile birlikte Türkiye genelinde de yardım toplanması planlanıyor. 3 ay süreli açılan hesap numarasına yardımlar toplanacak. Kermeste hedef 1 milyon TL para toplamak olacak.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Kermese katılan Şafak PalaBir kitabım var. Yarım adam kitabı. Bu oluşumun içine destek vermek için bizde geldik. Kitaplarımızı bugün yarın ve sonraki gün Geliri tamamen selzedelere gitmek üzere imzalıyoruz .dedi.  Kitabın konusuda zaten bir felaketi anlatıyordu. 7 yıl 4 ayda yazılan bir roman bu. İstanbul’da ki olası depremi anlatıyor. Ben tabi bu romanda felaketin kurtarıcı etkisini anlatmaya çalışmıştım. Yaşanan bu acı dolu felaketin yaralarını sarmak için inşallah benim kitabımda bir merhem olur.

 

Sevim Ula Sel felaketinde mağdur olan kardeşlerimiz için yardımda bulunuyoruz. Bütün gelirleri onlara bağışlanacak. Çok güzel aşure yaptım bir tencere bitmek üzere.

 

Derya Aksay Kermesimiz güzel. Biraz 3 güne yaydığımız için biraz yavaş başladık ama inşallah güzel gidiyor. Arkadaşların biz kontrollerini sağladık. Güzel satışlar var. Halkımızında teveccühü var. Şeklinde konuştu.  İnşallah Akçakocamıza ve Cumayerimize güzel yardımlarda bulunacağız. Niyetimiz sarih. Biz burada yardım için buradayız. Bütün halkımızı bekliyoruz. Biliyoruz tam fındık sezonu çalışmaları var. Ama gelip bize burada destek olmalarını bekliyoruz. İnşallah daha güzel günlerde. Daha güzel ortamlarda bir arada bulunacağız. Ama bugün Düzce için Akçakoca ve Cumayeri için Umut olma zamanı. Sensiz bir eksiğiz diyoruz. Herkesi bekliyoruz.

 

Hanife Gür Evet bende kermese geldim. Mahalle muhtarıyım ama vatandaşım. Vatandaş olarak buradayım. Buraya destek vermeye geldim.dedi.  Biliyorsunuz bu afetten dolayı ihtiyacı olan ama gıdaya ama nakdi yardıma ihtiyacı olan insanlar var. Bugün bende yok diyemeyiz. Yarın bizim ne olacağımız belli olmaz. O yüzden canı gönülden bugün sabahtan beri buradayım. Hem sergideki arkadaşlara destek vermeye çalışıyorum. Hemde nakit yardımında bulunarak destek vermeye çalışıyorum. Herkeside davet ediyorum çağırıyorum.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Selzedeler, İçin, Kermes, Düzenleniyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı