Haber Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 18:22 Bu haber 209 kez okundu
 
Selzedelere Devlet El Verdi
...
Gündem Haberi


Sel felaketinin yaşandığı 17 Temmuzdan bu yana devlet bütün imkanlarını selzedeler için seferber etti. Selin ilk saatlerinde itibaren karadan sabahın ilk saatlerinden itibaren ise havadan kurtarma ve yardım faaliyetlerini yürüten devletin bütün kurumları selin 3. Günüde ulaşılamayan köy yollarını açarak karadan yardım faaliyetlerini götürmeye devam etti.

Son yılların en büyük felaketine maruz kalan Cumayeri, Akçakoca ve Gölyaka İlçelerinde24 köy sular altında kaldı. Yollarında oluşan heyelan nedeniyle ulaşımın kesildiği bir çok köye felaketin ilk saatlerinden itibaren hem karadan hem de havadan kurtarma ve yardım faaliyetleri yapıldı. Büyük felaket maddi hasar oluşturmasına karşın devlet, ilk saatlerden itibaren afetzedeler iöçin seferber oldu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın koordinesinde AFAD, Genel Kurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, UMKE, İtfaiye arama kurtarma, DAKE ve daha bir çok kurum gece saatlerinden itibaren hemen seferber oldu.

Felaketin 3. Gününde ise karadan ulaşılamayan köy kalmadı. Yardımlar karadan afetzedelere ulaştırılmaya başladı.

Bölgede incelemelerde bulunan Vali Zülkif Dağlı ve devletin üst düzey yetkilileri de afetzedelerle çok yakından ilgilenerek, sorunlarını dinledi, çözüm yolları üretilmesi için talimat verildi. Vatandaşlar karşılarında Vali Zülkif Dağlı’yı görünce sorunlarını Düzce’nin en üst makamına anlatabilmenin mutluluğunu yaşadılar.    

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Selzedelere, Devlet, El, Verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı