Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 10:48 Bu haber 179 kez okundu
 
Sıfır Noktası başlıklı sergi açıldı
Düzce Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü lisansüstü öğrencilerinin oluşturduğu eserler, “Sıfır Noktası” başlıklı sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Kültür&Sanat Haberi


Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen etkinliğin açılışına; Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Güzel Sanatlar Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ferhat Kamil Satıcı, öğretim elemanlarımız, öğrencilerimiz ve sanatseverler katılım gösterdi.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ferhat Kamil Satıcı, Enstitüye Şubat ayında öğrenci alımına başlandığını belirterek, potansiyeli çok yüksek olan Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesiyle birlikte çalışmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi. Enstitülerin sanatın; görsel, eğitimsel ve yazınsal boyutuyla ilgilendiğini ifade eden Prof. Dr. Satıcı, sergilenen eserleri incelemek, değerlendirmek ve tartışmak için bir araya geldiklerini sözlerine ekledi. Eserlerde heyecanlarını ve tutkularını yansıtan genç sanatçıları tebrik eden öğretim üyemiz, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Güzel Sanatlar Enstitüsü’nün Rektörlük binasında eğitim vermesine rağmen, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesiyle bağlarının koparılmamasının kendileri için memnuniyet verici olduğunu belirterek, ortak çalışmaların önemine vurgu yaptı. Düzenlenen serginin yeni bir başlangıç olduğunu söyleyen Prof. Dr. Yıldız Doyran, Enstitü öğrencilerine Üniversitemizi seçtikleri ve yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti.

Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde öğrenim gören 18 öğrencinin birbirinden güzel eserlerinin yer aldığı sergide; video görüntüleri, heykel, yerleştirme ve tuval üzerine yapılan resim çalışmaları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.“Sıfır Noktası” başlıklı sergi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisi’nde 22 Ekim 2018 tarihine kadar ücretsiz olarak tüm sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sıfır, Noktası, başlıklı, sergi, açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı