Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 13:07 Bu haber 368 kez okundu
 
Siyasiler, Yetkililer Bu Ayıpta Düzce’ye Yeter
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Düzce’ye üniversite ve tıp fakültesni kazandıran milletvekili Necmi Hoşver’in yeğeni Tamer Hoşver’in vefatının ardından yeğeni Ezlem Hoşver Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı duygu dolu paylaşımla okuyanların yüreklerini sızlattı. Paylaşımın ardında ise acı gerçek ortaya çıktı. Düzce’ye Tıp Fakültesi gibi elzem bir fakülte kazandıran Düzce Milletvekili Necmi Hoşver’in yeğeni doktorsuzluğun kurbanı olarak yaşamını yitirdi.

19 Ağustos’ta geçirdiği kalp krizi sonrası Düzce’de kardiyolog olmadığı için Ambulans ile Bolu’ya sevk edilen Bolu Eski Milletvekili Düzceli Necmi Hoşver’in yeğeni Tamer Hoşver hayatını kaybetti. Gözyaşları arasında toprağa verilen Tamer Hoşver’in vefatının ardından Tamer Hoşver’in yeğeni Ezlem Hoşver Yılmaz, sosyal medya hesabından duygu dolu paylaşım yaptı. Paylaşımında Tamer Hoşver’in son dakikalarını anlatan Ezlem Hoşver Yılmaz, acı gerçeği de gözler önüne serdi.

 

Siyasiler ve yetkililer bu ayıpta herkese yeter

Ezlem Hoşver Yılmaz’ın paylaşımının ardında ise Düzce’ye, Düzce Üniversitesinin yanı sıra TIP Fakültesi kazandıran Necmi Hoşver’in yeğeni zamanında müdahalesi yapılmayan kalp krizine yenik düştüğü ortaya çıktı. Bu acı gerçek ve doktorlar yetişsin diye tıp fakültesini kazandıran eski milletvekilinin yeğeninin olmayan doktorlar nedeniyle hayatını kaybetmesi büyük ayıp olarak başta milletvekilleri olmak üzere şehrin yetkililerine yetecek bigi görünüyor.

Ezlem Hoşver Yılmaz ise paylaşımında; “19 Temmuz Pazartesi günü amcamız Tamer Hoşver kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Onu ölüme götüren bu süreçten bahsetmek istiyorum. Amcam sabah göğsünde ağrı şikayeti ile Düzce Devlet Hastanesine gidiyor. Acilde muayene eden doktor birseyin yok diyerek onu göndermeye çalışıyor. Amcam ben kendimi iyi hmiyorum bu normal bir durum değil diye ısrar edince tekrar detaylı kontrol ediliyor ve kalp krizi geçirdigi, bir damarın tıkalı olduğu, acil anjiyo yapılıp stent takilmasi gerektiği ancak hastanede kardiyolog ve stent olmadığı soyleniyor.

Bu noktada biraz bilgi vermek gerekirse Düzce Devlet Hastanesi yakin zamanda  açılan bir hastane. Dışarıdan bakılınca çok devasa bir hastane, öyle ki içinde kaybolabilirsiniz. Başarılı bir inşaat projesi olduğu gerçek ancak bu kadar büyüklükte bir hastanenin anjiyo yapacak personeli ve stenti olmaması akıl alır gibi değil.

Düzce'de devlet hastanesi disinda bir tane araştırma bir de özel hastane var. Fakat  amcam bir ambulans ile en iyi ihtimalle 1 saat uzaklıktaki Bolu Devlet Hastanesi ne gönderiliyor. Ne yazık ki yolda iki kez fenalaşıp Bolu ya ulaşamadan ambulansta  hayatini kaybediyor.  Aynı gün bir kişi daha aynı şekilde kalp krizi sonucu ambulansta yaşamını yitiriyor.

Amcam henüz 49 yaşında hayat dolu, guleryuzlu ve sapasaglam bir insandi. Ardında 3 evlat, bir eş, bir anne, kardeşler ve bir aile birakti. Pek tabii ki takdiri ilahiye inanıyoruz ancak yaşanan olaylar ihmalden de öte tam bir cinayet. Bu trajediyi baskalari da yasamasin diye yetkilerin hastanelerin durumunu gözden geçirip nicelik kadar niteliğe de önem vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Koskoca bir ilde kalp krizi geçiren bir hastanin tedavi edilemez olması ne kadar acı. Bu olay doğuda ücra bir yerde değil Istanbul - Ankara - Bursa gibi metropollere 2.5 saat uzaklıkta bir şehirde yaşandı. Devlet bu kadar merkezi bir yere dahi yeterli sağlık hizmeti veremiyorsa benim soyleyecek tek sözüm var: Yazıklar olsun bu güne kadar çalışıp devlete verdiğim vergilere... @fatih_m_maradit e yazısı için teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Siyasiler,, Yetkililer, Bu, Ayıpta, Düzce’ye, Yeter,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı