Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 18:29 Bu haber 155 kez okundu
 
Sokaktaki Başıboş Köpeklerin Akıbeti Belirsiz
...
GÜNDEM Haberi


Düzce’de sayıları giderek artan sokak hayvanları için vatandaşlar yetkililerden çare bekliyor.

Düzce'de neredeyse her sokağı mesken tutan başıboş köpekler nedeniyle şikayetlerin ardı arkası kesilmezken, sık sık vatandaşın göreve davet ettiği Düzce Belediyesi'nde bu önemli soruna yönelik ne gibi çalışmalar yapıldığı merak ediliyor.

Bölgenin en büyük rehabilitasyon merkezinin Düzce’de olmasına rağmen sokak köpeklerinin sayısı kontrolsüz bir şekilde giderek artıyor.

Son günlerde sokak köpekleri vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, vatandaşlar tedirgin.

Sokakta ciddi anlamda sayıları artan sokak köpekleri insanlar için kabus olmaya devam ediyor. Sokak köpeklerine yönelik kısırlaştırma çalışması yapılmasını ve saldırgan köpeklerin yerleşim yerlerinden uzaklaştırılmasını isteyen vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı. Vatandaşlar ayrıca çocuklarının sokak köpekleri yüzünden dışarıya çıkamadığını da belirtti.

Vatandaşların bu çağrılarına Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve Beyin Cerrahı Op. Dr. Cengiz Tuncer’in ne cevap vereceği ve sokak köpekleri  ile ilgili ne gibi çalışma yapacağı merak ediliyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Sokaktaki, Başıboş, Köpeklerin, Akıbeti, Belirsiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı