Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 19:12 Bu haber 172 kez okundu
 
Son Noktayı Keşir Ve Özlü Koydu
Akşam saatlerinde açıklanan Düzce’nin afet bölgesi olma açıklamasının ardından Düzce’de kafalar hangi bölgeyi kapsayacak, neleri kapsayacak, kararın içeriği ne gibi sorularla iyice karışmıştı. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, yaptıkları açıklamayla bu karışıklığa son noktayı koydu.
Gündem Haberi


Yaşanan sel afetinin ardından günlerce Düzce’nin afet bölgesi olma kararı bekleniyordu. Bu karar geldi fakat kararla birlikte vatandaşın kafası iyice karıştı. Bu kararın Düzce’nin genelini ilgilendirip ilgilendirmediği, neleri kapsadığı gibi birçok konu cevap bekliyordu. Bu konuda AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, açıklama yaparak kafa karışıklıklarını giderdi.

Milletvekili Keşir yaptığı açıklamada, “Afet bölgesinin farklı kademeleri var. Deprem gibi bütün bölgeyi etkileyen kademe var, bir de sadece birkaç bölgeyi ilgilendiren sel gibi kademeler var. Bütün bu kategoriler değerlendirilerek zaten teknik sınıfa göre açıklanıyor. İki üç gündür hep bu şekilde söyledim. Teknik sınıflandırma hep bu kategorilere göre yapılacak diye. Genel hayatı etkileyen afet hem bu kayıplardan dolayı afet alt açılımı aslında ama alt açılımı genel hayatı etkileyen şeklinde oldu. Burada beklenen afetlerde yaralanın bir an önce sarılmasıdır. İlk günden itibaren devlet ne yapılması gerekiyorsa yaptığının bilincindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız her gün burayı takip ediyor. O bakımdan hızlıca açıklanan bir kararname niteliği taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Başkan Özlü ise açıklamasında, “Şimdi afetten etkilenen bir bölge var. İlin tamamını kapsamıyor. Afetten hangi bölge etkilendiyse onu kapsayan bir karardır. Mesela merkezde sel yok zarar yok. Dolayısıyla burayı kapsamıyor. Bu karar da etkilediği bölgeyi kapsıyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Son, Noktayı, Keşir, Ve, Özlü, Koydu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı