Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 20:44 Bu haber 3482 kez okundu
 
Sosyal Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyalım!
Korona virüs ile mücadele kapsamında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyum son dönemde sağlanamayınca Düzce'de vaka sayılarında rekor artış oldu. Sayılar katlanarak arttı!
KORONA VİRÜS Haberi


İlk olarak 11 Martta çıkan Korona virüs sonrasında bazı önlemler alınmış, normalleşme süreci 1 haziran itibari ile başlatılmıştı. Sokağa çıkma yasakları ile çok sert uygulanan kararların nezdinde, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulursa virüsün atlatılacağı belirtilmişti. Fakat son günlerde Düzce'de Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulmaması sonrasında vaka sayılarında ciddi artış oldu... 

 

CUMA GÜNÜ 6 VAKA ÇIKTI

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekibi tarafından geçtiğimiz Cuma günü yapılan testler sonrasında 6 vaka çıktı. Vakaların artış hızı o günden itibaren hiç düşmedi. Cumartesi günü 8, Pazar günü 10 ve Pazartesi günü 15 kişinin korona virüs testi pozitif çıktı. 

 

ENDİŞELENİYORUZ! 34 VAKA!

Kaynaşlı Darıyeri Bakacak ve Gölyaka Zekeriyaköy'lerinde cenaze merasimi sonrasında vaka sayılarında ciddi oranda bir artış oldu. Artışların ardından il sağlık müdürlüğü ekipleri ve jandarma ekipleri iki köyde de ev karantinası uygulaması yaptı. Yapılan uygulamaya rağmen Düzce il genelinde 21 Temmuz Salı günü toplam 34 vaka çıkması, tablonun giderek artmasına vesile oldu. Son 5 günde toplam 73 vaka çıkması çok iyi giden Düzce'yi kötü iller sıralamasına soktu. 

 

SOSYAL MESAFE, MASKE VE HİJYEN KURALLARINA UYUM SAĞLANMALI

Son günlerde Sosyal Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyum sağlamayan Düzceliler vaka artış hızını katladı. Sadece 5 gün'de 73 vaka görülürken, toplam vaka sayısı 680'e yükseldi... 14 kişinin hayatını kaybettiği Düzce'de, 535 kişi ise hastalığı yendi. Düzcelilerin bu artışın ardından Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına daha çok riayet etmesi bekleniyor. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Sosyal, Mesafe,, maske, ve, hijyen, kurallarına, uyalım!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı