Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 20:06 Bu haber 195 kez okundu
 
Şükran Öney öğrencilerinden askerlere kestaneli mektuplu destek
TSK'nın Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizlemek için gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'na Türkiye’nin dört bir yanından destekler devam ediyor.
Siyaset Haberi


Düzce’de anasınıfı öğrencileri kestane ve dualarla asker ağabeylerine destek oldu. Öğrenciler ayrıca elleriyle çizdikleri asker resimlerini ve yazdıkları mektupları operasyondaki askerlere gönderdiler.

TSK’nın Fırat‘ın doğusunda başlattığı terör örgütlerine yönelik operasyon için bütün Türkiye tek yürek oldu. Bu kapsamda Düzce’de Şükran Öney Anaokulu öğrencileri de operasyondaki askerlere destek olmak amacıyla bir çalışma yaparak, operasyon bölgesindeki askerlere enerji vermesi için Düzce Kestanesi gönderdiler. Sabah anaokulunda kestaneleri elleriyle poşetleyen minik öğrenciler ayrıca askerler için elleriyle boyadıkları ekser figürlerini de koliye koyarak operasyon bölgesine gönderdiler.

Ayrıca minikler, operasyondaki askerler Türk Bayrağı tişörtü giyerek asker ağabeylerine destek olmak amacıyla “Enbüyük asker bizim asker” sloganları attılar. Minik yürekler, Türk Bayrağı önünde asker ağabeylerinin operasyonda başarılı olması için dua ettiler.

Minikler; Asker ağabeylerimiz bizi koruyor. Biz onlara kestane gönderiyoruz. Asker ağabeylerimize bizi korudukları için teşekkür ediyoruz. Bunun içinde kestane göndertiyoruz” diye konuştular.

Okul Müdürü Emine Taşlı ise; “Biz çocuklarımıza okulumuzda öncelikle vatan sevgisi bilinci aşılamayı hedefliyoruz. Ülkemizin gidişatında da bilinçli bir şekilde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu farkındalığın bir parçası olarak ta Barış Pınarı Harekatındaki askerlerimize çocuklarımızla hazırladığımız Düzcemize özgü kestane onlara güç, enerji vermesini hem de onlara yanında olduğumuz göstermek istedik. Asker resimleri boyadık. Minik öğrencilerimiz aileleriyle birlikte mektuplar hazırladı. Umarım gönlümüzün onlarla olduğunu minik anaokulu öğrencilerimizin o kocaman yüreklerini iletmiş oluruz. Hedefimiz buydu” dedi.

Fırat Kalkanı Harekatında görev yapan askerlerimize fındık gönderen minik yürekler, Barış Pınarı Harekatında görev yapan askerlerimize de bölgenin ürünü olan Kestaneyi gönderdiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Şükran, Öney, öğrencilerinden, askerlere, kestaneli, mektuplu, destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı