Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 23:07 Bu haber 411 kez okundu
 
Süslü kadınlar bisiklete bindi
Süslü kadınlar hem kendileri hem çocukları bisiklete bindi.
Kültür&Sanat Haberi


 Süsledikleri bisikletleriyle tura çıkan kadınları erkek bisiklet tutkunları da yalnız bırakmadı.

 

 

Bütün Türkiye’de aynı zamanda yapılan süslü kadınlar bisiklet turu Düzce’de yaklaşık 60 kadının katılımıyla yapıldı. Anıtpark Meydanında toplanan kadınlar süsledikleri bisikletleriyle birlikte kortej oluşturdu. Çocuklarını bazı kadınlar bisikletinin arkasına koyduğu sepette taşırken bazı kadınlar ise çocuklarının bindiği bisikletleri de süsleyerek çocuklarıyla birlikte tura katıldılar.

Kadınlar bisiklet yollarının olmamasından dolayı bisiklete binmekte zorlandıklarını ifade ederken, her zorluğa rağmen bisiklete binmenin keyifli olduğunu dile getirdiler.

Düzce’de süslü kadınlar bisiklet turunu organize eden ve aynı zamanda öğretmen olan Derya Boz; bu yıl 6.’sını yaptıkları Süslü Kadınlar Bisiklet turu hakkında bilgiler verdi. Derya Boz; “Bu yıl Süslü kadınlar bisiklet turunun 6.’sını yaptık. Turumuz her yıl artan katılımcısıyla birlikte büyüyerek devam ediyor. Turumuz bu yıl 63 Şehirde eşzamanlı olarak yapılıyor. Amacımız otomobillerin kirlettiği dünyada daha temiz bir çevrede kadınlarımızın bisiklete binmesini artırmak için farkındalık oluşturmak” dedi.

Ardından kendilerini ve bisikletlerini süsleyen kadınlar, tur atmak üzere pedal bastı. Kadınlara erkek bisiklet tutkunları da yalnız bırakmadı.

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: Süslü, kadınlar, bisiklete, bindi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı