Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 16:55 Bu haber 482 kez okundu
 
Tabela varya gerisi önemli değil!
...
Yaşam&Sağlık Haberi


İstanbul’a su ihtiyacını karşılamak üzere tahsis edilen Melen Çayı kenarında yapılaşmayı engellemek için konulan tabelalar, bakımsızlık nedeniyle çürüdü. Üzerine yazılan uyarı yazılarının sindi tabelalar sadece levha haline geldi.

 

 

Düzceliler için büyük sorun teşkil eden Melen Havzası koruma planı çerçevesinde çayın yatağı boyunca konulan tabelalar, Melen Çayına dökülen çöpler gibi vurdum duymazlığın kurbanı oldu.

Vatandaşların paraları ile yapılan ancak bakımsızlığın kurbanı olan Melen Çayı koruma alanı tabelalarını İSKİ unuttu. Tabelalar bu haliyle, çayı ve çevre kirliliğini önlemek yerine çevre kirliliğinin kendisi olarak dikkat çekiyor.

Tabelalara rağmen kenarına dökülen çöpler, çayın içersine akan kanalizasyon atıklarını Düzce basını defalarca gündeme taşımıştı. İSKİ tarafından vatandaşların uyarılması ve Melen Çayı’nın korunması amacıyla çay kenarına levhalar konulmuş , böylece Melen Çayı havzasına bir çivi dahi çakılmasının engellenmesi istenmişti.

Ancak konulan tabelalara rağmen Melen Çayı kirlenmeye devam ederken İSKİ’de bütün bunlara adeta kulağını tıkayarak, gözlerini kapatarak görmemeye devam ediyor. Bütün bunların yanı sıra koruma amacıyla çay kenarına dikilen tabelaların hali de içler acısı. Vatandaşların ödediği paralarla yaptırılan ve çay yatağı boyunca dikilen tabelalar adete kaderine terk edilerek çürümeye yüz tutmuş durumda.

Bu duruma isyan eden vatandaşlar, devletin son yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntıların nedeninin de israf olduğunu dile getirirken, tabelalarında israfın en büyük göstergesi olduğunu belirtiyorlar. Çevreyi korumaktan aciz tabelaların çevre kirliliği oluşturmasına da isyan eden Düzceliler, tabelaların bir işe yaramadığını belirterek yapılan israfların önüne geçilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Tabela, varya, gerisi, önemli, değil!,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı