Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:51 Bu haber 111 kez okundu
 
Tarım Müdürlüğü ve Jandarmaya Bildirilecek
İç sularda Sazan, Kadife, Şiraz ve Yayın balıklarının avlanmaları yasağı 15 Martta başlıyor. Yasak 15 Hazirana kadar sürecek.
Gündem Haberi


 Akarsularda olta ile Tatlısu Kefali ve Gümüş Balığı avının serbest olduğu bildirilirken,  Yasağın başladığı tarihte elinde Sazan, Kadife, Şiraz ve Yayın balıkları bulunan satış ve toplu tüketim yerlerinin İl/ İlçe Müdürlüklerine başvurarak stok tespiti yaptırmaları ve 22.03.2019 tarihine kadar stoklarını tüketmeleri veya satışını durdurmaları gerekiyor.

15 Haziran' a kadar sürecek olan av yasağı döneminde yapılacak olan denetimlerde, yasak türleri avladığı tespit edilen amatör balıkçılara; 480 TL idari para cezası ve yasaklı ürüne el koyma işlemi, ticari balıkçılara ise; 1.635 TL idari para cezası, yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanacak. Tüm balıkçıların av yasaklarına uymaları istenirken, su ürünleri avcılığı konusunda bilinçli ve duyarlı vatandaşların, gördükleri yasak avcılık faaliyetlerini İl/İlçe Müdürlüklerine ya da Jandarmaya bildirmelerinin su ürünlerinin sürdürülebilirliği açısından büyük önem arz ettiği kaydedildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Tarım, Müdürlüğü, ve, Jandarmaya, Bildirilecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı