Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 13:00 Bu haber 402 kez okundu
 
Tehlike Arz ediyor
Aziziye Mahallesi’nde faaliyetini sürdüren Atatürk Devlet Hastanesi’nin belli bir bölümüne Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün isteği ile iddiaya göre yönetmeliğe aykırı kapı açıldı. Kapının açılmasıyla birlikte vatandaşların da canı hiçe sayıldı.
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Aziziye Mahallesi’nde bulunan ve yapımı yıllar süren Atatürk Devlet Hastanesinin Acil servis tarafında ki bir kısmı proje dışında yıkılarak kapı açıldı. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün isteği ile açılan kapı aynı zamanda yönetmeliğe de aykırı.

 

Yönetmelik sadece 2 kapı olur mu diyor ?

Sağlık Bakanlığı’nın Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’ne göre hastanenin sadece giriş ve çıkış olmak üzere 2 kapısı olmak zorunda. Aksi durumlar ise yönetmeliğe aykırı olarak değerlendiriliyor.

Vatandaşların canı hiçe mi sayılıyor ?

Diğer yandan yönetmeliğe aykırı olarak faaliyete geçirilemeye çalışılan kapının açıldığı yerden ise tüm hastanenin elektrik ihtiyacını karşılayan yüksek gerilim hattı geçiyor. Hastanenin yapımını üstlenen firma ise yüksek gerilim hattının başka bir yere alınmayacağı yönünde görüş bildirdiği için vatandaşlar kapıdan geçerken yüksek gerilim hattına değmemek için büyük çaba harcıyorlar.

 

Sebebi Merak ediliyor

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nde bu kapının açılmasına vesile olan kişi yada kişilerin ise hangi kafada oldukları düşünülmeye başlandı. Kapıdan geçerken yüksek gerilim hattına takılacak kişilerin can kaybına kadar sorun yaşayabileceği ve yönetmeliğe aykırı olarak açıldığı ortadayken, kapının açık kalması yönünde ki ısrarın sebebi ise merak ediliyor.

Kapıya tepki gösteren bazı vatandaşlar ise denedim ne altından ne üstünden geçebildim survivor oyunları gibi dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Tehlike, Arz, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.


SADİ
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı