Bu Haberleri Okudunuz Mu ?
Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 11:26 Bu haber 118 kez okundu
 
Telefon Kulübeleri Kullanılmıyor kaldırılsın
Deşifre olmamak için her yolu deneyen FETÖ’cülerin kendi aralarındaki iletişimi ve örgütsel faaliyetleri ankesörlü telefonlar ile yürütmesi, zaten kullanımı azalan ankesörlü telefonlara ilgiyi tamamen bitirdi.
Eğitim Haberi


Esnaf ve vatandaşlar ise teknolojik olmayan, bir de terör faaliyetleri için kullanıldığı tespit edilen ankesörlü telefonların kademeli olarak kaldırılmasını istiyor.  

Düzce’de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ankesörlü hatlar üzerinden iletişim kurdukları tespit edilen askerlere ve memurlara yönelik operasyonlar düzenlenmiş ve çok sayıda kişi göz altına alınarak tutuklanmıştı.  

 Örgütün kripto yapılanmasını büyük ölçüde ortaya çıkaran bu bilgi ışığında yurt geneline yayılan soruşturmalarda, orduya sızmış binlerce örgüt üyesi asker belirlenmişti. Son yıllarda mobil telefonlarının yaygınlaşması ile kullanımı iyice azalan ankesörlü telefonların, FETÖ'cülerin iletişim araçlarından bir tanesi olduğu ortaya çıkınca vatandaşlar tarafından neredeyse hiç kullanılmamaya başlandı.

  Düzce’nin belil noktalarında bulunan ankesörlü telefonlar gözaltı ve tutuklama haberlerinin ardından neredeyse hiç kullanılmamaya başlandı. Esnaf ve vatandaşlar ise zaten teknolojiye yenik düşen, bir de terör faaliyetleri için kullanıldığı tespit edilen ankesörlü telefonların kademeli olarak kaldırılmasını istiyor. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Telefon, Kulübeleri, Kullanılmıyor, kaldırılsın,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı