Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 14:47 Bu haber 122 kez okundu
 
Tmo'dan Fındık Alım Açıklaması
...
Gündem Haberi


Toprak Mahsülleri Ofisi, 19 ağustos tarihinden itibaren fındık alımına başlayacağı bildirildi. 15 - 20 gün içinde ödemelerin nakit olarak yapılacağı duyurulan açıklamada, ürün alımına da kurallar getirildi. Fındık alımları konusunda her türlü teknik altyapı, personel ve finansman hazırlıklarının tamamlandığı belirtilen açıklamada, “Toprak Mahsulleri Ofisi, yüzde 50 sağlam iç fındık esasına göre, Giresun kalite kabuklu fındıkları kilogramı 17 lira, levant kalite kabuklu fındıkları 16,50 lira, sivri kalite fındıkları ise 15,50 lira fiyattan satın alınacaktır.” denildi. TMO’nun kabuklu fındık alımlarını fiziksel analizle yapacağı aktarılan açıklamada, alım esnasında üreticilerin sıkıntı yaşamamaları için ürünlerini belirtilen şartlara uygun şekilde hazırlayarak alım noktalarına getirmeleri önemle belirtildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Tmo'dan, Fındık, Alım, Açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı