Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 16:54 Bu haber 92 kez okundu
 
TOBB’dan Akçakoca’ya Okul Hibesi
...
Eğitim Haberi


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Düzce Valiliği arasında TOBB İlköğretim Okulu protokol imza töreni gerçekleştirildi. İmza töreninde açıklamada bulunan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, Akçakoca’da yaşanan sel afeti sonrası okul projesi kararı aldıklarını ve TOBB tarihinde ilk defa Türkiye’de bir ilçeye okul yatırımı yaptıklarını belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Düzce Valiliği arasında TOBB İlköğretim Okulu protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen imza törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Akçakoca Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, kurum müdürleri ve yetkililer katılım sağladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Akçakoca’da inşa edilecek 12 derslikli 360 öğrenci kapasiteli Düzce Akçakoca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu için açıklamada bulunan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, TOBB tarihinde ilk kez Türkiye’de bir ilçeye yatırım yapıldığını belirtti. Başkan Yardımcısı Kopuz ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, Temmuz ayında Akçakoca’da yaşanan sel afeti sonrası bu yatırım kararını Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile de istişareler yapılması sonrası alındığını ifade etti.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, TOBB tarafından Akçakoca’ya yapılacak okul yatırımı için TOBB yetkilileri başta olmak üzere, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

TOBB tarafından inşa edilecek Düzce Akçakoca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu,  Osmaniye Mah. İnkılap Cad. No:14 Akçakoca adresinde bulunan 82 ada 73 parseline ait  1.494  m2 taşınmaz alan üzerine yapılacak olan tip proje doğrultusunda muhtemel yapılacak olan 12 derslik zemin artı bir kat 360 öğrenci kapasiteli olacak şekilde yapılacak.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: TOBB’dan, Akçakoca’ya, Okul, Hibesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı