Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:39 Bu haber 677 kez okundu
 
Uğurlu Köyü Sakinleri O Geceyi Anlattı
Perşembe sabahı yaşanan sel felaketi esnasında ki dehşet anlarını anlatan görgü tanığı; “ Akçakoca Kaymakamı, Akçakoca Karakol Komutanı ve kepçe operatörü olmasaydı çok ölü verirdik “
Gündem Haberi


18 Temmuz sel felaketinin tozu dumanı dağıldığında geriye,  yaşanan acılar ile sel sabahı gösterilen insan üstü mücadele hikayeleri kalacak.

 

Tıpkı, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Jandarma Karakol Komutanı ve Afrin kahramanı Özgür Üngüt ile kepçe operatörünün canları pahasına yerinde ve zamanında yaptıkları  doğru müdahale ile Uğurlu köyünde olası can kayıplarının önüne geçmeleri gibi…

18 Ağustos Perşembe sabahı yüz yılın sel felaketine uyanan Akçakoca’ya bağlı Uğurlu köylüleri, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’ün sel sabahından itibaren göstermiş oldukları çabayı övgüyle anlattılar.

1955 yılından beri bu büyüklükte bir sel felaketi ile karşılaşmadıklarını söyleyen köylüler, eğer bugün 50-60 can kaybı olmamışsa, bu Kaymakam beyin ve karakol komutanımızın  anında müdahale etmesiyle olmuştur ifadelerinde bulundu.

Sel haberini alır almaz saat sabaha karşı 05 civarında Uğurlu köyüne giden  Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve beraberindekiler, Akçakoca kaymakamlığına ait kepçe ile, sel bölgesine müdahale ederek Uğurlu köyünde can kaybının yaşanmamasını sağladılar.

Yaşanan anları anlatan olayın tanığı, karakol komutanı binbaşı ile kepçe operatörünün insanları sel sularına kaptırmadan evlerden  çıkardıklarını söyledi.

Böyle bir felaketi  insanların ilk kez yaşadığını  söyleyen olayın tanığı; “ büyüklerimize sorduk, 1955 yılında bunun yarısı kadar bir sel gördüklerini Kaymakam ve Binbaşı bu uğurlu köyün hayatını kurtardı” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Uğurlu, Köyü, Sakinleri, O, Geceyi, Anlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı