Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 19:21 Bu haber 139 kez okundu
 
Uğurlu öğrenciler kitap okumaya dikkat çektiler
...
Eğitim Haberi


Uğurlu öğrenciler hep birlikte kitap okudu.  Kitap okumaya dikkat çekmek için düzenlenen “Kitap Benim” etkinliği ile öğrenciler farkındalık oluşturdu. 
 Uğur Okulları okumanın önemine vurgu yapıyor. Kitap benim projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenler kitapların dünyası ile buluşuyor. 


 Türkiye genelindeki Uğur Eğitim Kurumlarına ait tüm okullarda aynı saatte başlatılan kitap okuma etkinliğinde öğrenciler ve öğretmenler birlikte kitap okudular. 


 Düzce Uğur Okulları Genel Müdürü Nazmi Kıran Düzce Belediye binası önünde gerçekleştirilen kitap okuma etkinliği ile ilgili bilgiler verdi. Kıran, ‘‘Türkiye çapında bütün Uğur Okulları tarafından ‘Kitap Benim’ adı altında kitap okumaya dikkat çekmek için bu etkinlik düzenlendi. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte geldik. Etkinliğin amacı; kitap okumayı çok sevmiyoruz. Kitap okumak insanların anlama, ifade etme, kavrama ve muhakeme etme güçlerini artırıyor. Üniversite sınavında muhakeme ve yorumlamaya yönelik soruların çözümünde öğrencilerin eksikliklerini tamamlamalarını istiyoruz. Bu konuya dikkat çekmek amacıyla bütün veliler ve Düzce halkına yapıyoruz. Okulda her gün yaptığımız bir uygulamadır.  Sınav denemelerinde de öğrenciler bunların eksikliklerini htikleri için bu tür etkinliklere katılıyorlar’’ dedi.

 Farkındalık oluşturma etkinliği
 Düzenledikleri etkinlikle farkındalık oluşturduklarını dile getiren Kıran ‘‘Bir farkındalık oluşturduk. Biz burada kitap okurken vatandaşlardan da yanımıza gelip kitap okumak isteyenler oldu. Çok güzel bir ola. Çok memnun oldu. Bizde umarız daha etkili olur. Belli aralıklarla belli periyotlarla devam edeceğiz” diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Mertcan Esenoğlu
 
Etiketler: Uğurlu, öğrenciler, kitap, okumaya, dikkat, çektiler,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı