Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 18:20 Bu haber 221 kez okundu
 
Uluslararası Öğrencilerden DÜ YÖS’e Rekor Başvuru
Kurulduğu günden beri aldığı yerinde kararlarla ilerlemesini ve büyümesini hızla sürdüren Düzce Üniversitesi, uluslararası alanda da öğrencilerden yoğun ilgi görmeye başladı.
Düzce Üniversitesi Haberi


 

Uluslararası öğrenci alımı için 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 46 önlisans programı ve 72 lisans bölümü olmak üzere toplam, 670 kontenjan açılan Düzce Üniversitesi’nde, bu güne kadar 64 farklı ülkeden 2 300 üzerinde başvuru gerçekleşti.

Başvuruda bulunan adayların çoğunluğu komşu ülkelerimizden olmakla birlikte A.B.D. Rusya,  İngiltere, Fransa, Portekiz, Çin, Japonya, Bangladeş, Tayland, Surinam, Burkina Faso, Avustralya ve Brezilya gibi dünyanın her kıtasından aday, Düzce Üniversitesi’ne yerleşmek için DÜ-YÖS’te yarışacak.


Sınav Ülkemizde ve Yurt Dışında 13 Merkezde Yapılacak


Düzce Üniversitesi Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı (DÜ-YÖS); Ülkemizde Düzce, Ankara, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde, diğer ülkelerde ise; Duisburg/Almanya, Bakü/Azerbaycan, Tiflis/Gürcistan, Nairobi/Kenya, Mogadişu/Somali, Hartum/Sudan, Tebük/Suudi Arabistan, Amman/Ürdün ve Gümülcine/Yunanistan olmak üzere, toplam 13 sınav merkezinde yapılacaktır.


Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde soruların yer alacağı sınavda adaylara; Matematik, Genel Yetenek (50 soru)  ve Genel Kültür (10 soru) olmak üzere toplamda 60 soru sorulacak. 90 dakika sürecek olan sınavda, 50 puan ve üzeri alan öğrenciler, açılan kontenjanlara başvuru yapabilecek.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Uluslararası, Öğrencilerden, DÜ, YÖS’e, Rekor, Başvuru,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı