Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 11:05 Bu haber 365 kez okundu
 
Üniversite Hastanesine Çocuk Oyun Alanı Kuruldu
Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde muayeneye gelen çocuklar ve yetişkin hastaların çocukları için hastane içerisinde oyun alanı kuruldu.
Yaşam&Sağlık Haberi


Açılışı yapılan Dr. Talat Bahçebaşı Binası ile hizmet alanını genişleten Üniversite Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, artan sosyal ihtiyaçları göz önüne alarak hastaların daha rahat hizmet alıp muayene olmalarını sağlamak için çalışıyor.

Bu kapsamda çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmek, çocuklarda var olan hastane korkusunu yenmek amacıyla Üniversite Hastanesi’ne "Toyota Plaza Hızel" katkılarıyla çocuk oyun alanı kuruldu. Ayrıca Dr. Talat Bahçebaşı binasının zemin katındaki Çocuk Hastalıkları, Çocuk Psikiyatrisi ve Çocuk Endokrinolojisi Polikliniklerinin yer aldığı bölüme de oyun aletleri yerleştirildi.

Çocuk hastaların gözünden hastaneyi eğlenceli ve renkli bir hale getiren oyun alanında; minik hastalar muayene sıralarını sıkılmadan gönüllerince eğlenerek bekliyor. Çocuklar, oyun alanında hastaneye geldiklerini unuturken, aileleri de sıra beklerken dinlenerek çocuklarını izliyor.

Hem aileler, hem de çocuklar, oyun salonundan memnuniyetini dile getirirken, Hastanemizde çocuk hastaların güvenliği ve konforu düşünülerek oluşturulan oyun alanına katkılarından ötürü "Toyota Plaza Hızel”e Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Merkez Müdürlüğü tarafından teşekkür edildi.

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: Üniversite, Hastanesine, Çocuk, Oyun, Alanı, Kuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı