Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 15:37 Bu haber 139 kez okundu
 
Unutkanlık Mı? Kasıt Mı? İhmal Mi?
...
SİYASET Haberi


 

Cumhuriyetin milletvekili Ayşe Keşir Düzcelilere gönderdiği mesajla Kadir gecesini kutladı. Ancak 19 Mayıs 1919’da başlayan özgürlük ve cumhuriyet mücadelesinin sonucunda ilan edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını unutarak sadece Kadir gecesini kutlaması tepkilere neden oldu.

 Düzce AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, Düzcelilere cep telefon telefonu mesajı göndererek kadir gecesini kutladı. Ancak aynı güne denk gelen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını unutup sadece kadir gecesi mesajı atması tepkilere neden oldu.

Milletvekili olduğu Gazi meclisin açılması için ilk adım olan Atatürk’ün Samsun’a çıkışını unutması ve sadece Kadir Gecesi mesajı atması, Düzcelileri derinden yaraladığını belirten vatandaşlar, Ayşe Keşir'in 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde yaşadığı zorlukları dile getirirken o zorlukların kat ve kat fazlasını yaşayarak cumhuriyetin kuruluş meşalesinin yakılması için Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkmasını unutmasını talihsizlik olarak değerlendirdiler.

Bu SMS mesajı ile Cumhuriyet meclisine milletvekili olan ve imtiyazlardan faydalanan Ayşe Keşir’in 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve cumhuriyet kazanımlarına bakışı da gözler önüne serildi.

15 Temmuzda yaşadıklarını her platformda uzun uzun anlatan Vekil Keşir, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının çektiği zorlukları hatırlamak istemiyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Unutkanlık, Mı?, Kasıt, Mı?, İhmal, Mi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı