Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 12:06 Bu haber 234 kez okundu
 
Uzmanından karda yürüme teknikleri
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Dr. Zekeriya Okan Karaduman karda ve buzda yürüme teknikleri konusunda uyarıda bulundu. Karaduman, düşerek kırılma ve burkulma yaşanmasına yol açmamak için penguen yürüyüşünü önerdi.
Yaşam&Sağlık Haberi


Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi  Başhekim Yardımcısı Dr. Zekeriya Okan Karaduman, kış mevsiminde özellikle karlı ve buzlu havalarda insanların düşme vakalarına maruz kalmamaları için uyarılarda bulundu.

Karaduman, “ Önlem olarak, yürürken ellerini ceplerinden çıkarması, ağırlık merkezini biraz daha öne almaları gerekiyor ki, yürümede dengeyi sağlamaları lazım. Kırık vakalarının artmaması için şahısların yürürken dikkat etmeleri gerekiyor. Kısa adımlarla ayaklar v şeklinde açık biçimde salınmış bir şekilde yürümeleri lazım.” Dedi ve bu yürüyüşe penguen yürüyüşü adı verildiğini belirtti.

Bu mevsimde kırık vakalarının arttığını söyleyen Karaduman, daha da artmaması için dikkat edilmesi, kış aylarında da ayakkabı seçimine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Uzmanından, karda, yürüme, teknikleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı