Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 16:44 Bu haber 191 kez okundu
 
“Vali beye selam ediyorum tarlamızda pat patlarımızı kullanabilelim”
Pat pat tabir edilen tarım araçları yaşanan kazalar nedeniyle Valilik kararı ile mücadele başladı. Bununla birlikte Jandarma ve trafik ekipleri hergün karayoluna, mahalle aralarında gezen patpatlara göz açtırmıyor. Ancak köylülerin her şeyi olan pat patların trafikten men edilmesine köylülerde tepki gösterdi.
Gündem Haberi


Pat patın tarlada ve köylerde her şeyleri olduğunu söyleyen Yığılcalı bir çiftçi Pat patımıza dokunmasınlar diyerek tepkisini dile getirdi.


Sadece Düzce’de gün geçmiyor ki pat pat kazası haberi alınmasın. Bu kazalarda onlarca insan yaralanırken bir o kadar insanda hayatını kaybediyor. Bu kazaların önüne geçmek isteyen Düzce Valiliği ise Trafik ekiplerine ve Jandarma ekiplerine karayoluna çıkan pat patların trafikten men edilmesi talimatını vermişti. Bu talimat üzerine hem jandarma ekipleri hem de trafik ekipleri şehir merkezinde, mahalle aralarında ve

D-100, D-655 karayolları başta olmak üzere karayoluna çıkan patpatları trafikten men ediyor.


Düzce Valiliğinin talimatının ardından Yığılca İlçesi Gökçeağaç Köyü’nden 77 yaşındaki Cemalettin Kılıç isimli vatandaş, isyan etti. Pat Pat tabir edilen tarım aletinin köylülerin eli ayağı olduğunu söyleyen Kılıç; “Bizim köyümüz fındık işçiliği ile geçiniyor. Benim yılda 5 ton fındığım çıkıyor. Hanımım o fındıkları taşımak için canı çıkıyor. Kamyonum yok, taktörüm yok. Fındık bahçeme gırgırım ile gidip geliyorum. Düzce valisine çok selam söylüyorum. Bizim gırgırlarımızı yasaklamasın. Biz bağ bahçeye gidelim” dedi


“Babalar, analar çoluk çocuğuna vermesinler”
Kazalarla ilgili olarak ise 77 yaşındaki Cemalettin Kılıç; “Babalar patpatlarını çoluk çocuğuna vermesin. Sonra bayram trafiğinde 300-500 kişi ölüyor. Patpatlarını çocuklara veren babalar ise çocukları kaza yapıyor. Çocukların ayakları kırılıyor ve yasaklanıyor. Ben şahsen çoluğuma çocuğuma vermiyorum. Yapanları da uyarıyorum. Patpatlarımızı yasaklamasınlar tarlalarımıza köylerimize gidip gelelim”  dedi.

Şehir ve ilçe merkezlerinde kullananlara  cezalar kessinler”

Şehir merkezinde kullananlar için ağır cezalar getirilmesini söyleyen Kılıç; “Şehir merkezinde pat pat kullananlara ağır cezalar getirsinler. Ben şehir merkezinde pat pat kullanılmasına karşıyım. 25 Yaşında oğlum var ona bile patpatı vermiyorum. Şehir merkezinde, ilçe merkezlerinde gezenlere cezalar yazılsın ama bağımızda bahçemizde kullanmamıza da müsaade etsinler” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: “Vali, beye, selam, ediyorum, tarlamızda, pat, patlarımızı, kullanabilelim”,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı