Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 14:30 Bu haber 364 kez okundu
 
Vali Zülkif Dağlı'dan Karne Mesajı
...
Haberi


Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı 2018-2019 Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeni ile öğrenci ve velilere yönelik mesaj yayımladı. Vali Dağlı mesajında öğrencilere “Notlar ne olursa olsun umudunuzu ve inancınızı zedelemeyin” derken, velilere ise; “Çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan kaçının” dedi.Dijital bağımlılığada dikkat çekerek velilerin çocukları geleneksel oyunlara,kitap okumaya,spora ve sosyal ilişkilere yömlendirilmesini istedi.

 

Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın Karne Mesajı ;

     Sevgili öğrenciler;
Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Bu tatili iyi değerlendirin ve kendinizi geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler okuyun. Okuduklarınızdan elde ettiğiniz bilgi ve becerileri size fayda sağlayacak şekilde nasıl uygulamaya geçirebileceğinizi düşünün ve günlük yaşantınızda bu bilgi ve becerileri uygulayın. 

Değerli Veliler;
Çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmalı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı ve teşvik edici yaklaşımları benimsemeliyiz. Yaz tatili uzun bir süre. Çocuklarımızın bunu iyi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Bu anlamda aileler olarak çocuklarımızı iyi yönlendirmeliyiz. Çocuklarımız tatilde elbette ki dinlenecekler ve spor yapacaklar. Ama en önemlisi onların bu tatilde kitap okumaları ve sizlerin destek ve sevgisini hmeleridir.
 
Dijitalleşmenin yaygınlaştığı günümüzde, çocuklarımızı yaratıcılıktan, gerçek yaşamdan uzaklaştıran dijitale bağımlılıktan korumalı, onları sosyal ilişkiler, geleneksel oyun ve sporla buluşturmalıyız.

Bütün öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte huzur dolu bir tatil diliyorum.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Vali, Zülkif, Dağlı'dan, Karne, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı