Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 00:20 Bu haber 489 kez okundu
 
Valilik Nerede! Öğrencilere sahip çıkılacak mı?
Düzce Üniversitesi'nde öğrenim gören Kız öğrenciler yurtlarının önünde pankart açtı.
Gündem Haberi


Düzce Üniversitesi'nde öğrenim gören kızlar ve Düzce Üniversitesi Kadın Meclisi tarafından Raziye Begüm Sultan ve Necla Pekolcay Kız KYK'larının önünde ilginç bir eylem gerçekleştirildi. Eylemde öğrencilerin açtığı pankart ise YETKİLİLER NEREDE? sorusunu akıllara getirirken, öğrenciler birde basın açıklaması gerçekleştirdi. 2016 yılında Bolu'da ışıksız bir sokakta öldürülen Dilay Gül'ü örnek vererek yapılan açıklamada, yurt ve Üniversite bölgesinin ışıklandırılmasını istediklerini belirtti. 

İŞTE YAPILAN O AÇIKLAMA: ' Düzce Üniversitesi etrafında ve merkezdeki bir çok yurdun etrafında ışıklandırma bulunmuyor. Bu karanlık yollarda arkamıza bakmadan yürüyemiyoruz ve tacize uğruyoruz. Burada kadın öğrencilerin kaçırıldığına dair hikayeler duyuyoruz. Kadınlar bu yollarda kaçırılıyor mu? Hayatımız tehlikede mi? Gerçeklerin araştırılmasını ve açıklanmasını istiyoruz. Unutmadık... Bolu'da Üniversite öğrencisi Dilay Gül, o ışıksız yurt yolunda öldürülmüştü. Bu yollara ışıklandırma yapmamız için ne yapmamız gerekli. Bu şehirlerde okuyan kadınlar olarak Karanlık yollar istemiyoruz! rahatça yürüyebildiğimiz özgürce gezebildiğimiz ardımıza bakmadan adım atabileceğimiz sokaklar istiyoruz. Çünkü bu yollar bizim yaşam alanımız. Raziye Begüm Sultan ve Necla Pekolcay yurtlarının çevresinin hızla düzenlenmesini, karanlık yolların ışıklandırılmasını istiyoruz. Bu sorunun çözülmesi için Düzce Üniversitesi kadın meclisi olarak Düzce Belediyesi ilede görüştük. Ancak konunun hızla çözülmesi yerine bizden dosya istediler. Bu yolları ışıklandıracak olanlar bizmiyiz? Yoksa, yetkililer mi? Hızla konunun çözüme kavuşmasını istiyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız! ' denildi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Valilik, Nerede!, Öğrencilere, sahip, çıkılacak, mı?,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı