Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 18:03 Bu haber 226 kez okundu
 
Vatandaş, Belediye Başkanından yardım bekliyor
Yayaların D-100 üzerinden güvenli geçmesi için yapılan üstgeçitlere konulan asansörler, çalışmadığı için özellikle yaşlı, engelli ve çocuklu aileler mağdur olmaya devam ediyor. Sürekli bozulan ve içlerinde vatandaşların kalmasına neden olan bu nedenle de sık sık kullanıma kapatılan üst geçit asansörleri vatandaşları mağdur ediyor.
Gündem Haberi


 

Yayaların D-100 üzerinden karşıdan karşıya geçişlerinin güvenli olması için yapılan üstgeçitlerde bulunan engelli asansörleri yine kullanım dışı. Kullanım dışı olması nedeniyle de vatandaşlar mağdur oluyor.

Ancak sık sık bozulan asansörler bir türlü düzenli hizmette veremiyor. Yapıldığında ve kullanıldığında içinde vatandaşların kaldığı ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarılması nedeniyle kapatılan asansörler bu haliyle de başta engelli, yaşlı vatandaşlar olmak üzere mağduriyet yaşanmasına neden oluyor. Asansörleri kullanmak zorunda olan ancak kapalı olması nedeniyle kullanamayan yaşlı ve engelli vatandaşlar; Eski belediye başkanlarına da sorunu sık sık ilettiklerini ancak bir çözüm bulunamadığını, ümitlerinin ise teknolojiye de vakıf olması nedeniyle yeni Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye bağladıklarını ifade etti.  Vatandaşlar; “Belediye başkanımız Dr. Faruk Özlü, geçmişte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da yapmıştı. Bu sıfatla teknolojiye de vakıf. Asansörlerimizi de en azından sık sık bozulmayacak şekilde yaptırır, bizlerin mağduriyetini giderirse duacısı olacağız” dedi.         

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: Vatandaş,, Belediye, Başkanından, yardım, bekliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı