Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 15:41 Bu haber 268 kez okundu
 
Yeni dönem yarın başlıyot
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı yarın resmen başlayacak ve ilk ders zili Düzce’de 70 bin 713 öğrenci için çalacak.
EĞİTİM Haberi


Yeni eğitim öğretim yılı Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de yarın başlayacak. İl genelinde 318 okulda 4 bin 702 öğretmen ve 70 bin 702 öğrenci ders başı yapacak. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi uygulamaları kapsamında, okullarda fiziki ortamlarının geliştirilmesi, güzelleştirilmesi için başlatılan çalışmalar yaz dönemi boyunca devam etti. Birçok okul da tasarım beceri atölyeleri, hobi bahçeleri oluşturuldu. Okulların boya, badana, bakım ve onarım faaliyetleri tamamlandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı:’ Yaz döneminde İlimize atanan 181 öğretmenimiz göreve başladı. Ücretli öğretmen sayımız her yıl daha da azalmaktadır. Bu durum eğitim öğretim faaliyetlerimizin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için önem arz etmektedir.  Amacımız, hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin kendilerini mutlu ve huzurlu htikleri okul ve sınıf ortamında eğitim öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktır.  Yine eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında, 05 Eylül 2019 tarihinde Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Okul Güvenliği toplantısına eğitim öğretim faaliyetlerinin tüm paydaşları katıldı. Toplantıda okullarda öğrencilerin güvenliği noktasında mevcut durum, geçen eğitim-öğretim yılında yapılan ve yeni eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışmalar, yeni eğitim-öğretim yılında alınacak güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler paylaşıldı. Başta sevgili öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlara vesile olmasını diliyor, ilimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.’ Dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Yeni, dönem, yarın, başlıyot,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Her kanat denizi aşamaz…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı