Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 07:58 Bu haber 343 kez okundu
 
Yenidoğan canlandırma programı eğitimi yapıldı
Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi Pelemir Otel Konferans salonunda toplam 44 Sağlık Personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Yaşam&Sağlık Haberi


Ülkemizde asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimleri yürütülmektedir. Asfiksiden ölümlerin önemi, bu ölümlerin önlenebilir olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu amaçla, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi koordinatörlüğünde, doğum salonunda çalışan ve Yeni doğana yönelik girişimde bulunan Hekim ve Sağlık Personeline doğum sonrası gerçekleşen fizyolojik olaylar, canlandırma basamaklarını gösteren akış çizelgeleri, canlandırmaya hazırlık aşamaları, doğum öncesi riskli durumlar ve yenidoğan canlandırmasında gerekli müdahalelerin yapılabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Pelemir Otelde Yeni doğan Canlandırma Uygulayıcı (NRP) Eğitimi verildi.

Eeğitime  Atatürk Devlet Hastanesi, Akçakoca Devlet Hastanesi, Düzce Ünv, Özel Çağsu Hastanesi ve 112 Başhekimliğinde görevli 19 Hekim ve 25 Sağlık Personeli olmak üzere toplam 44 kişi katıldı.

 

3 gün süren Teorik ve uygulamalı yapılan NRP eğitimi sonunda değerlendirme sınavlarında başarılı olan katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Yenidoğan, canlandırma, programı, eğitimi, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı