Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 18:33 Bu haber 132 kez okundu
 
Yerel lezzetler tesislerde olacak
65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün büyük önem verdiği Konuralp Tarihi alanının turizme kazandırılması için yapılan toplantılar kapsamında Düzce'nin lezzetleri vatandaşlara sunuldu.
Düzce Belediyesi Haberi


Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan Konuralp Tarihi Alan Yönetim Ofisi üyeleri başta bölgenin ve Düzce ilinin ulusal ve uluslar arası turizme kazandırılması konusunda önemli bir adım daha attı. Tarihi bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için yapılan çalışmalar kapsamında bölgenin meşhur lezzetleri düzenlenen toplantı ile hem protokol üyelerine hem de vatandaşlara tanıtıldı.

Konuralp Ek Hizmet binasında düzenlenen toplantıya 65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Gösterişli, Celal Kasapoğlu, Dr. Cengiz Tuncer, Konuralp Tarihi Alan Yönetim Ofisi üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Yemekler hakkında bilgilerin de aktarıldığı toplantı sonunda Başkan Özlü ve davetliler sunulan yemeklerin tek tek tadına baktı. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Özlü yerel lezzetlerin önce Düzce'de yaşayan vatandaşlara sunulacağını belirterek "Konuralp ile Düzce genelinin turizme kazandırılması konusunda ilk somut adımı attık. Yerel lezzetlerimizi bir arada görüyor ve tadıyoruz. Şimdi belediyemiz sorumluluğunda olan sosyal tesislerimizde bu lezzetleri herkese ulaştıracağız. Önce vatandaşlarımızı yemeklerdeki zenginliğimizle tanıştıracağız. Giderek bu çalışmamız daha geniş alanlara yayılacak. Turizmi mutfağımızla cezbedeğiz. Doğal güzellikler bir yana artık Konuralp pilavı için, Haluj yemek için, Kara Lahana dolması için Düzce tercih edilecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Yerel, lezzetler, tesislerde, olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı