Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 13:37 Bu haber 906 kez okundu
 
Yiğit Başkan'dan Yığılca'ya hizmet üstüne hizmet
...
Yığılca Belediyesi Haberi


Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, misyon, vizyon  ve kabuk değiştiren Yığılca’da turizm ve sosyal alanda bir çok proje hayata geçirdiğini ancak yeterli olmadığını söylerken, 45 milyon liralık turizm vadisi ile 10 milyon lira bedelli kültür sarayı projlerini anlattı.

 

 

YIĞILCA TÜRKİLERİNDEN CD

Televizyonumuzda yayınlanan Gündem programına katılan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca için kullanılan saklı kent terimini artık literatürden çıkarttığını, kültürü, arısı, balı, coğrafyası ile dünyaya açılan tanınan bir Yığılca olduğunu söyleyerek, özellikle gurbetçi vatandaşların sıla hasretini hafifletmek adına Yığılca Türkülerinden oluşan bir CD çıkarttığını, bildirdi. Yığılca Belediyesinin kültürel hizmeti olarak CD’nin bedava dağıtılacağını da sözlerine ekledi.

 

HANGİ ŞEHİRDE OLSURSA OLSUN

Yığılca’nın misyon ve kabuk değiştirdiğini söyleyen Yiğit, belediyenin sosyal alandaki çalışmalarından söz etti.

Yiğit, “ Göreve gelmemiz itibarıyla Yığılca Belediyesinin cenaze aracı hangi şehir olursa olsun ücretsiz gidip hemşerimizin cenazeyi alıp, talep olduğu takdirde defin işlemlerini de yapıp, cenazemizi evine teslim ediyoruz, gerekiyorsa cenaze evine sosyal yardım sağlıyoruz. Gecenin hangi saatinde olursa olsun.” Dedi.

 

MAKAM ARACIMI GÖNDERİYORUM

İlçedeki hasta ve güçsüzleri evlerinden alıp hastaneye taşırken yetmediği yerde makam aracını kullandırdığını söyleyen Yiğit, yine yetmediği takdirde kiralık araç tuttuklarını, araç yok deyip hiçbir hastayı geri çevirmediklerini dile getirdi.

 

YER TESLİMİ YAPILDI

“Yığılca’yı turizm kenti yapacağım” sözüne istinaden yaptığı çalışmaların yeterli olmadığını vurgulayan Yiğit, 3200 nüfuslu bir ilçeye dev bir proje başlattıklarını söyledi.

Yiğit, “ Bugün en azından 3 yıl emek sarf ettiğim Turizm vadisi projesini devletin hazine kayıtlarına geçirdik, yatırım programına aldırdık. Yığılca ölçekli bir belediyenin 45 milyonluk bir projeyi hayata geçirmesi başarı mı değil mi. Yapım aşamasına geldi, inşallah kazma vurulacak, müteahhite yer teslimi yapıldı, şantiyesini, kurup işe başlayacak. 3200 nüfuslu bir ilçeye turizm vadisi projesi başlattık. Sarıkaya mağarasını turizme açtık. Bir emek sarf edildi. Bizi eleştirenlere soruyorum o mağaraya gittiler mi acaba. Geyikbeli göletimiz var, burayı 2 kez bakanımızın önüne getirdik, tabiat parkı ilan ettirdik, 10 milyon değerinde proje yapılıyor. Bungalov evleri, lokantaları pansiyonları her şeyiyle birlikte bittiği zaman, hem Düzce’mize hem de Yığılcamıza turizm konusunda ciddi bir ivme kazandıracak.” Şeklinde konuştu.

Yiğit ayrıca, Harmantepe mesire alanında ise hızlı bir çalışma olduğunu, Yılbaşına kadar bitirmeyi planladıkları yaşam alanında vatandaşların nezih bir ortamda piknik yapma imkanı bulacaklarını belirtti.

Ankara’da, Yığılca arısı ve balı için nasıl emek verdiğinin ortada olduğunu söyleyen Yiğit, ilçenin turizm ve kültür konusunda ilerlemesi için çok büyük gayret gösterdiğini ifade etti.

 

BORCU OLMAYAN TEK BELEDİYE

Bugün artık Yığılca’da “ şu var mı diye eğil şu yok mu diye sormak” gerektiği şeklinde  iddialı konuşan Yiğit, eksik ve noksanların her geçen gün azaldığını dile getirdi. Başkan Yiğit bir iddiada daha bulundu ve, “ Yığılca belediyesi borcu olmayan tek belediye” dedi.

Yiğit, “ Ne ilçe ne il ne bölge esnafına, hiçbir işadamına borcumuz yok, Yığılca belediyesi onuruyla şerefiyle, kayda değer üreterek hizmet üreten belediye, her gün bütün birimleri ile ne katabiliriz diye çalışan belediyeyiz Hiç kimseye kuruş borcumuz yok. Haftalık ödeme yaparız. Belediyeye kaynak noktasında havuz sistemi ile çalışıyoruz.” Dedi.

 

5 KURUŞ PARA VERMEDEN YAPIYORUZ

Yaklaşık 1,5 ay içinde Yığılca’da büyük bir kültür sarayının temelinin atılacağı müjdesini veren Yiğit, projenin detaylarını şöyle anlattı.

“ Bin kişilik düğün salonu, üzerinde gençlik merkezi, misafirhanesi, yine 5 kuruş para vermeden yapıyoruz. Projesi hazırlandı, yakında ihalesi yapılacak. Yaklaşık 6 ayda bitecek yaza hazır olacak. Seçim vaatlerimin yüzde 300 fazlasıyla yapmışım.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Yiğit, Başkan'dan, Yığılca'ya, hizmet, üstüne, hizmet,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı