Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 15:40 Bu haber 259 kez okundu
 
Yıkılan köprünün temelleri atıldı
18 Temmuz sel afetinin yıktığı Arabacı köyü köprüsünün yapım çalışması beklenenden hızlı başladı. Köprünün dün itibariyle temeli atıldı.
Haberi


Selin yıktığı köprü 6 köyü ilçe merkezine bağladığı için önemli bir konumdaydı. Konunun önemine hakim olan Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, köprünün yeniden ve hızla yapılması noktasında yoğun bir gayret göstererek, DSİ ekiplerinin zemin etüt çalışmalarını hızlıca yapmalarını sağlamıştı.  Köprünün yapılması aşamasında ise ısrarlı tavırlarını devam ettiren Sarıoğlu, başka bir yerde yapılmak üzere hazırlanan bir projeyi Akçakoca’ya kaydırmıştı.  Sarıoğlu, fındık hasat sezonunda yoğun bir hareketliliğin yaşandığı Arabacı köyünde, vatandaşların mağdur olmamaları için derenin sığ bir noktasına alternatif yol yaptırarak araç trafik akışını da sağlamıştı.  Köprünün yapılmasını hızlandırmak için merkezi hükümet ve bürokrasi ile sıkı temaslar içinde olan Sarıoğlu’nun gayretleri sonucunda, ekipler dün itibariyle köprünün temelini attılar.  Köprünün tamamlanmasının bir ay içinde gerçekleşmesi beklenirken, sözkonusu köprünün yapımında verilen yoğun çabalar, yöre halkı  tarafından taktirlerle karşılanıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Yıkılan, köprünün, temelleri, atıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı